AKP İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı‘nın Monaco Yat Kulübü’nde yaptığı ıstakoz ziyafetine, AKP MKYK üyesi Mücahit Birinci‘den tepki geldi.

AKP’li Birinci, “Milletimiz geçim sıkıntısındayken, millet devalar ararken, devletimiz dişini tırnağına takmış ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, siz gidip Monaco’da ISTAKOZ yiyemezsiniz, haydi yediniz bunu paylaşamazsınız! ‘Partimizden defolup gidin kardeşim’ mevzu bu kadar basit” tabirlerini kullandı.

Özgür Özel'den Gezi açıklaması: Bu esaret son bulmalı Özgür Özel'den Gezi açıklaması: Bu esaret son bulmalı

AKP İzmir Milletvekili ve Dijital Mecralar Komitesi Üyesi Şebnem Bursalı, Instagram hesabından, Monaco Yat Kulübü’nde yediği ıstakozun fotoğrafını paylaştı.

AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Mücahit Birinci, Bursalı’nın paylaşımına X hesabından sert tepki gösterdi.

Birinci’nin paylaşımı şu şekilde:

“Herkes kendine gelsin! Ya da bu partiden defolup gitsin! Yeter! Milletimiz geçim sıkıntısındayken, millet devalar ararken, devletimiz dişini tırnağına takmış ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, siz gidip Monaco’da ISTAKOZ yiyemezsiniz, haydi yediniz bunu paylaşamazsınız!

O ki paylaştınız, o zaman bu partiden istifa edeceksiniz. Sizin bu tutumunuza, bu ruh halinize hangi parti uygunsa, oraya gideceksiniz! Yer sofralarında kurulmuş, emekle, darbeler, bin bir badireler atlatmış bu partide siz ve sizinlere yer yok. Siz burayı babanızın çiftliği zannediyorsunuz, ama burası halkın bağrından kopmuş, bu milletin öz evladı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisidir kardeşim!

Burada artık bu halde olanlara yer yok! Biz, size karşın, sizin gibileri tek tek ayıklayana kadar, ölene kadar Reisimize sahip çıkacağız. Siz, bizim tane tane topladıklarımızı, kamyonu devirerek dökmeye çalışsanız da biz, yılmadan, sizlerden ve sizlerden partimizin izzetini koruyacağız.

Uzun uzun yazardım, sabaha kadar yazardım, o fotoğraf, inanın bana, bu kadar yazmayı bile hak etmiyor.

Aslında tek cümle kâfi: “Partimizden defolup gidin kardeşim” husus bu kadar kolay.“

Editör: Selda Manduz