Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi, 30 Aralık 2022’de, Ankara’da Çukurambar’da sokak ortasında silahlı saldırıyla öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin 22 tutuklu şüpheli hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti. Ateş'in eşi Ayşe Ateş, hazırlanan iddianameye X hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Kobanê Davası avukatları: Kumpası ifşa etmeyi sürdüreceğiz Kobanê Davası avukatları: Kumpası ifşa etmeyi sürdüreceğiz

Ateş'in yaptığı paylaşım şöyle:

'ÇOCUKLARIM 'BABAMIZI POLİSLER Mİ ÖLDÜRDÜ?' DİYE SORUYOR'

"İddianame adı verilen içi boş kağıt parçasının kabul edildiğini büyük bir üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayım. Çocuklarım bana 'Babamızı polisler mi öldürdü' diye soruyor. Ben onlara her defasında 'Yok anneciğim, devletimizin polisleri bizi koruyor. Arkamızdan gizlice takip ediyorlar' diyorum ki devlete olan güvenlerini kaybetmesinler. Fakat bugün bir kez daha gördüm ki devletimiz ne sağımızda ne solumuzda ne önümüzde ne de arkamızda.

'BEDELİ NE OLURSA OLSUN İZİN VERMEYECEĞİM'

Bir kez daha ifade etmekte fayda var: Bedeli her ne olursa olsun hukuki mücadelemin siyasi çıkarlar sofrasına meze edilmesine izin vermeyeceğim. Başkalarının çocukları rahat uyusun diye benim çocuklarıma reva görülen gözyaşlarının, benim çocuklarımın elinden zalimce alınan çocukluk yıllarının, zehir edilen günlerinin hesabını yargı önünde tek tek soracağım. Bana ve benim çocuklarıma uyku haramsa bizim bugün bu durumda olmamıza sebep olan tek bir failin bile rahat uyku uyumasına müsaade etmeyeceğim."

'BAZI İSİMLER YER ALMIYOR' DEMİŞTİ

Ayşe Ateş, dün CHP lideri Özgür Özel ile yaptığı görüşmenin ardından iddianamede MHP’ye işaret edilen bazı isimlerin yer almadığının altını çizerek “İsimler ifademde yer almıyor. İçi boş, basit cinayet, alacak verecek kavgası gibi bize servis edilen iddianameye var olanları eklememişler. Gücümün yettiği kadar mücadele vermeye devam edeceğim” demişti.

Editör: Selda Manduz