• DOLAR 33,04 %0.65
  • EURO 36,02 %0.40
  • ALTIN 2.559,61 %0.40
  • BİST100 11.065 %0.37
  • BITCOIN 60.000 %2.94
  • ETHERIUM 3.199 %1.83
28°

Filistin Haberleri

filistin haberleri ve güncel filistin gelişmeleri, filistin ile ilgili tüm video, filistin fotoğrafları ve filistin haberleri Gazete Münevver sitemizde


Dünya

İsrail'in Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'un batısında 'güvenli bölge' ilan ettiği Mevasi'ye düzenlediği büyük saldırıda onlarca Filistinli öldürüldü.

Dünya

İsrail'in Gazze'de öldürdüğü Filistinlilerin sayısı 37 bini geçti. Ateşkesi reddeden İsrail'in, dünkü rehine operasyonunda öldürdüğü Filistinlilerin sayısı 274'e yükseldi.

Dünya

Filistinli sağlık görevlileri İsrail'in Gazze'nin güneyindeki Refah kentine düzenlediği saldırılarda çoğu yerinden edilmiş siviller olmak üzere en az 40 kişinin...

Dünya

Uluslararası Adalet Divanı, İsrail'in binlerce Filistinlinin sığındığı Refah'a harekât düzenlememesi için Güney Afrika'nın yaptığı başvuruyu kabul etti.

Dünya

Norveç ve İspanya, 28 Mayıs'ta Filistin'i resmen bir devlet olarak tanıyacaklarını açıkladı. İrlanda da Filistin'i tanıma kararı alırken, İsrail, büyükelçilerini...

Dünya

UAW 4811 sendikası üyesi Kaliforniya Üniversitesi akademisyenleri, Filistin eylemleri nedeniyle öğrenci ve akademisyenlere yönelik yaptırımların iptali talebiyle sendikaya grev yetkisi...

Dünya

Almanya Adalet Bakanlığı, "Nehirden, denize" sloganını, Hamas'ın sloganı olduğunu belirterek yasakladı. Sloganın kullanımını "yasaklı bir örgütün propagandası" olarak yorumladı.

Politika

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı mesajda, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun Filistin konusunda verdiği kararı memnuniyetle karşıladıklarını dile getirdi.

Dünya

ABD'nin New York kentinde bulunan BM Genel Merkezi'nde düzenlenen Genel Kurul toplantısında oylamaya sunulan Filistin'in BM üyeliği karar tasarısı onaylandı.

Dünya

Gazze'nin mevcut savaştan sonra nasıl yönetileceğini ilişkin tartışma sürerken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la görüşmek üzere Türkiye'yi ziyaret eden Hamas Siyasi Büro...

Politika

Erdoğan, Papa Fransuva'ya mektubunda "İnsanlık savaşta bile dokunulmaması gereken hastane, okul, cami, kiliselerin bombalanması karşısında sesini yükseltmelidir" dedi.

Dünya

İsrail Başbakanı Netanyahu, ülkesinin saldırılarından kaçan 1,5 milyon Filistinlinin sığındığı güneydeki Refah’a kara saldırısı için tarih belirlendiğini açıkladı.