Filistin haber ajansı Şihab, Hamas lideri İsmail Haniye'nin üç oğlunun İsrail ordusu tarafından düzenlenen hava saldırısında öldürüldüğünü açıkladı.

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adayı ol diyen arkadaşlar sonra dönüp tam tersini yaparlarsa Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adayı ol diyen arkadaşlar sonra dönüp tam tersini yaparlarsa

Hamas'a yakınlığıyla bilinen Filistin haber ajansı Şihab'ın haberine göre, Hamas lideri İsmail Haniye'nin üç oğlu İsrail ordusu tarafından Gazze Şeridi'ndeki Şati Kampı'na düzenlenen bombalı saldırıda öldürüldü.

Konuya ilişkin açıklama yapan Haniye, "Oğullarımın öldürülmesi, Hamas'ın ateşkes taleplerini etkilemez" dedi.

Katar merkezli El Cezire, Haniye'nin çocukları ve torunlarının aracının Gazze'nin batısındaki El Şati Mülteci Kampı'nda hedef alındığını aktardı. 

Ailenin mülteci kampı sakinleriyle bayramlaşmaya gittiği belirtildi. Saldırıda, Haniye'nin ailesinden araçta bulunan herkesin yaralandığı ya da hayatını kaybettiği aktarıldı.

Heniyye, oğulları ve torunlarının öldürülmesi haberini aldıktan sonra "Allah’tan başka güç ve kuvvet sahibi yoktur. Allah onlara rahmet eylesin. Allah onların yolunu kolaylaştırsın" dedi.

Editör: Selda Manduz