İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ünlü şarkıcı Kalben'in evine operasyonu düzenlenmişti.

Yürütülen soruşturma doğrultusunda ikamete yapılan baskında şarkıcı Kalben Sağdıç, gözaltına alındı.

Kalben'in evinde yapılan aramada miktarı 15 gram olduğu öne sürülen madde ile birlikte 2 bin avro, 730 dolar ve 1.500 TL'ye el konmuştu.

Kalben'in evinde yapılan aramada miktarı 15 gram olduğu öne sürülen madde ile birlikte 2 bin avro, 730 dolar ve 1.500 TL'ye el konmuştu.

Kalben yaptığı ilk açıklamada, "Canlarım; müzik, edebiyat ve dostluk yoluyla tanıştıklarım... İyiyim, daha da iyi olacağım" demişti. Günaydın’da yer alan habere göre; Kalben'in İtalya’da madde kullanırken gizlice çekilmiş bir video eşliğinde İstanbul Emniyet Müdürlüğüne yapılan bir ihbar sonucu gözaltına alındığı belirtildi.

Söz konusu ihbarda, ünlü şarkıcının uyuşturucu madde satışı yaptığı da iddia edilince, gözaltı operasyonuna karar verildiği kaydedildi. İhbarcının emniyete gönderdiği bir dilekçeyle dile getirdiği öğrenildi.

İhbarcının dilekçesinde, uyuşturucu maddeyi sağlayan kişilerin isimlerini de verdiği öne sürüldü.

İhbar sonrası gözaltına alınan Kalben ise ifadesinde dağıtım ve satış iddialarını kesin bir dille reddetti.

Eylem Tok ve oğlu ABD'de hakim karşısına çıkacak Eylem Tok ve oğlu ABD'de hakim karşısına çıkacak

İhbarcının iddia ettiği gibi kimseye uyuşturucu madde temin etmediğini söyleyen Kalben, söz konusu videonun İtalya gezisi sırasında bir arkadaşı tarafından gizlice çekildiğini ve yakın zamanlarda video karşılığında kendisinden para istediğini anlattı.

Para vermeyince şantajcının videoyu emniyetle paylaşıp, şantajın boyutunu artırdığını söyleyen Kalben, bir arkadaşının ziynet eşyalarını çalması nedeniyle duyduğu üzüntünün ardından madde kullandığını anlattı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olaya ilişkin yürüttüğü soruşturma devam ediyor.

Editör: Selda Manduz