Kılıçdaroğlu, Demirtaş'ı ziyaret etti: Demirtaş dışarda olsaydı sivil siyasetin önü çok daha açılırdı Kılıçdaroğlu, Demirtaş'ı ziyaret etti: Demirtaş dışarda olsaydı sivil siyasetin önü çok daha açılırdı

Hakların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Abdullah Zeydan’a ait mazbatanın AKP’li adaya verilmesi üzerine kentte gelen DEM Parti Eş Genel Başkanları Tuncer Bakırhan ve Tülay Hatimoğulları DEM Parti Van İl Örgütü binası önünde büyük coşku ile karşılandı. Kitle sık sık, “Kürdistan faşizme mezar olacak” sloganı attı.

BAKIRHAN: BU HAKSIZLIĞI KABUL ETMEYECEĞİZ

Burada konuşan Bakırhan, “Ciddi bir basınç var. Siyasi partiler ve Türkiye’nin dört bir yanından bu haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı destek var. İstanbul’dan tutalım birçok yere kadar eylem ve etkinlikler yapılıyor. Yarın Van’da ilk defa bu kadar STK, milletvekilleri, siyasi partiler ve kurum temsilcileri burada olacaktır. Merak etmeyin büyük bir dayanışma var bizde buradayız. Bu haksızlığı kabul etmeyeceğiz” dedi.

Bakırhan ve Hatimoğulları daha sonra il binasına geçtiler.

PARTİNİN MYK’Sİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANACAK

Partinin Merkez Yürütme Kurulu, milletvekilleri ve yöneticileri yarın eş genel başkanlarının başkanlığında Van’da olağanüstü toplanacak.

Van’a gelen heyet, toplantı sonrasında, siyasi parti ve STK temsilcileriyle birlikte saat 12:00’de Feqiyê Teyran Parkında “İradene Sahip Çık” şiarıyla halkla bir araya gelecek.

Editör: Selda Manduz