Adana, Urfa, Antep ve Osmaniye’de bir çok eve baskın düzelendi, aralarında HEDEP’li yöneticilerinde olduğu bir çok kişi gözaltına alındı.

Ahmet ve Şerif Bahadır’ın da aralarında olduğu çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

İstanbul Milletvekili Ersagun Yücel İYİ Parti'den istifa etti İstanbul Milletvekili Ersagun Yücel İYİ Parti'den istifa etti

OSMANİYE

Osmaniye'de yapılan ev baskınlarında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Sözcüsü İsmail Esen ile Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) İl Eşbaşkanı Müslüm Çağan gözaltına alındı. Çağan ve Esen'in Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü öğrenildi.

URFA VE ANTEP

Urfa merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Yenice mahallesinde yapılan ev baskınında Mahmut İnanç (18) gözaltına alındı. İnanç, TEM Şube'ye götürüldü. İnanç'ın gözaltı gerekçesine dair ailesine bilgi verilmedi.

Antep'in Şehitkamil ilçesine bağlı Karacaoğlan mahallesinde yapılan ev baskınlarında ise, HEDEP Gençlik Meclisi üyesi Abdurrahman Elmas (26) gözaltına alındı. Elmas'ın gözaltı gerekçesi de öğrenilemedi.

KOCAELİ

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bu sabah yapılan ev baskınlarında Muhammet Zaman, Taner Aslan ve Kadir Ankay adlı kişiler gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemedi. Gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

DİYARBAKIR'DA GÖZALTI

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarda aralarında Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Gençlik Meclisi üyelerinin de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan bazı isimler şöyle: Mizbah Munar, Kenan Koydu, Abdullah Arşiment, Hasan Yanık, Veysi Solıyaz ve Faruk Koday.

Editör: Selda Manduz