Enver Aysever'in YouTube programına katılan Acun Ilıcalı, Seda Akgül'ün iddialarına ilk kez yanıt verdi. Ilıcalı, Seda Akgül'ün neden TV8'den kovulduğunu seneler sonra açıkladı.

2018 senesinde TV8'de gösterilen Gel Konuşalım'ın sunucularından biri olan Seda Akgül sık sık Acun Ilıcalı tarafınca kovulduğunu iddia ediyordu.

640xauto (3)-3

Akgül, Adnan Oktar'ın popüler müridi Ceylan Özgül'e sorduğu soru sebebiyle kovulduğunu iddia etmişti.

Acun Ilıcalı en sonunda bu iddialara yanıt verdi. Acun Ilıcalı açıklamasında "12 Temmuz'da yayın 27 Temmuz'da ayrılmış reklam arasında ayrıldım diyor tarihleri karıştırıyor kendisi. Reklam arası kovulması yok. O yayında ne var insanı şirketten kovayım... Orada ne oluyor da ben bu kadını ekrandan kovayım? Ben yayını izledim kadını övmüş yayın boyunca..." dedi.

640xauto (2)-5

Farah Zeynep Abdullah'a Kanal D'den 'yanıt' geldi Farah Zeynep Abdullah'a Kanal D'den 'yanıt' geldi

"Seda Hanım’ı kendi çalıştığı ekip istemedi" diyen Acun Ilıcalı devamında şunları söyledi:

"Bunun sebeplerini de ben değerlendiremem. Hemen kovulmadı. ‘Beni başka yerde çalıştırmıyor’ diyor fakat bir ay sonra başka yerde işe başlamış. Ordan da ayrılmış. Kadını herkes alıp işten çıkarmış suçlu Acun öyle mi? Sonra niye 5 yıl iş bulamamış? Ben engelliyorum öyle mi?"

"Seda Hanım benim özel hayatıma girdi yayında, siz durdurdunuz. Özel hayatımdan bu kadar tiksindi ise neden benim kanalımda çalışmış" diyen Acun Ilıcalı "Özel hayattan giriyor karakter analizleri yapıyor, neden benle çalıştın o zaman?" diyerek sitem etti.

Editör: Selda Manduz