AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Suriçi Grubu'nun düzenlediği toplantıya katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta yaptı. Usta'nın ardından Suriçi Grubu Başkanı Nedim Abi, konukları selamladı.

'ÇİVİ ÇAKMADILAR'

Programın açılışının ardından kürsüye çıkan Mustafa Şen, İstanbul ve Ankara'yı CHP'nin kazanmasını kastederek "2019'daki yerel seçimden sonra bir çivi çakmadılar. Seçmenimiz böyle tercih etti, bu başımızın tacı. Ama insan hiç mi bir şey yapmaz" dedi.

PARTİSİNE 'SOKAK' ÇAĞRISI YAPTI

"Türkiye, bir dönemliğine bile muhalefete teslim edilemez. Böyle bir muhalefete bir karınca, bir kum tanesi bile emanet edilemez" diyen Şen, partililerine 'sokak' çağrısı yaptı. "Sokağa çıkmalıyız. Hep sokakta olmalıyız. Diyorlar ki, 'Sokağa çıkınca enflasyon var, emekli maaşları düşük.' Adam haklı. 'Bağırıp çağırıyor' diyorlar. Karadenizli olmayan bağırıp çağırmayı bilmez. Adamı vururuz biz" ifadeleriyle sözlerini sürdüren Şen şöyle devam etti:

"Trabzon'da bir hacı amcayla konuştum. Bana 'Emekli maaşım az' diye veryansın etti. Amcadan azıcık sabretmesini istedim. Yılbaşında iki katına yaklaşacağını söyledim. 'Niye şimdi vermiyorsun?' diye sordu. Amcaya 'Para kalmadı, hepsini deprem bölgesinde harcadık' diye cevap verdim. Bana cevabı 'O zaman istemiyorum, Allah devlete millete zeval vermesin' oldu ve gitti."

'14 MAYIS AKŞAMI SAAT 20.00'DE SONUCU BİLİYORDUK'

Duvar’dan Can Bursalı’nın haberine göre, 14 Mayıs'taki seçimlerde, akşam saatlerinde AK Parti Genel Merkezi'nde toplandıklarını söyleyen Şen, "O akşam saat 20.00 civarında sonuç bizde vardı. Yapay zekamız sonucu belirlemişti. Liderimiz ertesi gün saat 18.00'e toplantı koydu. Gündemi 28 Mayıs değildi. 31 Mart yerel seçimlerini işaret etti ve bize 'İstanbul bizim namusumuzdur, namusumuzu alacağız' dedi" ifadelerini kullandı.

Eski AKP’li vekilden çağrı: Cemaatimize operasyon yapın Eski AKP’li vekilden çağrı: Cemaatimize operasyon yapın

'ERDOĞAN 5-6 HAFTADA ORAYI ALDI GELDİ'

Dünyada önemli jeopolitik gelişmeler olduğuna dikkati çeken Şen, "Kafkas coğrafyasında Azerbaycan'ın başına Ermenistan'ı bela ettiler. Ama Tayyip Erdoğan gitti, 5-6 haftada orayı aldı geldi" dedi. Şen, "Tayyip Erdoğan bir jazz üstadı gibi. Ne yapacağı hesaplanamıyor. Onun en büyük özelliği hesaplanamıyor olmasıdır. Türkiye üzerine oyun oynayanlar bunu anlayamıyor" ifadelerini de kullandı.

'TÜNELLERDE SADECE GAZZELİLER YOK'

Şen, konuşmasını İsrail-Filistin savaşına değinerek sonlandırdı. Şen, "Gazze'nin o tünellerinde yalnızca Filistinliler yok. O tünellerde nice aslanlar var. Bunu bilin" ifadelerini kullandı.

Editör: Selda Manduz