Milliyetçi Hareket Partisi'nin Urfa Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, ittifak ortağı AKP’liler tarafından partiye şikayet edildi.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre; AKP Genel Merkezi’ne Mehmet Ali Özyavuz isimli AKP üyesi tarafından yapılan şikayette, iki parti arasındaki kavga tek tek anlatıldı. AKP’nin yüksek oranda oy almasına karşın 2019’da MHP’ye bırakılan Harran’daki iki parti arasındaki durum dilekçede şöyle ifade edildi:

"2019 seçimlerinde Harran’ı ittifaka teslim ettikten sonra MHP’li Milletvekili İbrahim Özyavuz, apar topar oğlu Mahmut Özyavuz’u belediye başkan adayı yapmış ve belediye başkanı seçilmiştir. Seçimin ertesi günü belediye başkanı daha evvel AKP’li olan Harran Belediyesinde çalışan 120 kişiyi tazminatsız kapı dışarı edecek şekilde işten çıkarmıştır.

Biden'ın çekilmesi sonrası Trump'tan ilk açıklama Biden'ın çekilmesi sonrası Trump'tan ilk açıklama

- Mahmut Özyavuz şuan soruşturması devam eden 265 kişiden oluşan çoğu PKK’lı, PYD’li ve DAEŞ’li kişiyi sportif faaliyet gösteren bir spor kulübü bir dernek gibi göstererek turneye katılmak üzere maddi çıkar karşılığı gri pasaport tanzim ettirerek bunların yurt dışına çıkmasına vesile olmuş olup söz konusu soruşturma adli makamlarda ve İçişleri Bakanlığında halen devam etmektedir.

- Özyavuz, 2017’de kendi işlettiği Turkcell bayiliklerinden terör örgütleri DAEŞ ve PKK adlarına büyük paralar karşılığı 5000 civarında SIM kart temin edildiği kamuoyu tarafından da bilinmektedir. Bu doğrultuda kendisi hakkında soruşturma başlatılınca bu bayilikleri başkaları üzerine devretmiştir.

- AKP’ye gönül vermiş kişilerin belediyeden herhangi bir talebi bulunduğunda söz konusu belediye başkanı AKP’den istifa etme karşılığında işlerini göreceğini  tehditler ve beyanlarda bulunmuştur. Halil Boğa isimli vatandaşın, Harran Belediyesinden iş yeri ruhsatı talebine “AKP’den istifa edersen ruhsat veririm” cevabı aldığı bilinmektedir."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, klasik otomobillerinden birini Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz'a hediye etmişti. Özyavuz, "Bu kıymetli hediyeye gözümüz gibi bakacağımızı bilmenizi isterim" ifadelerini kullanmıştı. 

Editör: Selda Manduz