Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, üç günlük Türkiye ziyaretinin ilk durağı olan İstanbul'a geldi. İstanbul Valisi Davut Gül, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen tarafından havaalanında karşılanan Steinmeier, Sirkeci Garı'nda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştü.

Steinmeier, burada toplanan bir grup tarafından protesto edildi.

Steinmeier, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 100'üncü yılı dolayısıyla Türkiye'ye geldi. Steinmeier ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak, bugün 11.58'de İstanbul Havalimanı'na indi.

Kılıçdaroğlu, Demirtaş'ı ziyaret etti: Demirtaş dışarda olsaydı sivil siyasetin önü çok daha açılırdı Kılıçdaroğlu, Demirtaş'ı ziyaret etti: Demirtaş dışarda olsaydı sivil siyasetin önü çok daha açılırdı

Almanya Cumhurbaşkanı'nı İstanbul Havalimanı'nda İstanbul Valisi Davut Gül, Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ve diğer yetkililer karşıladı.

Steinmeier,  İstanbul'dan sonra Antep ve Ankara'yı ziyaret edecek.

ALMANYA CUMHURBAŞKANI, SİRKECİ GARI'NDA

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, gezisinin ilk durağı olan İstanbul'da ilk olarak Sirkeci Garı'na gitti ve burada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir araya geldi.

STEİNMEİER PROTESTO EDİLDİ; "KATİL ALMANYA!"

Steinmeier'in Sirkeci Garı'ndaki ‘Gurbette Hasret’ sergisini ziyareti sırasında bir grup Almanya'nın Filistin politikasını protesto etti. "Soykırım suçlusu katil Almanya" sloganı atan gruptan bazı göstericiler gözaltına alındı.

PROGRAMDA NE VAR?

Gezisinin ikinci gününde Antep'te depremzedeler için sığınma evi ile inşasını Almanya'nın desteklediği bir okulu ziyaret edecek Steinmeier'in burada 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katılması öngörülüyor. Steinmeier'in 24 Nisan'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara'da bir araya gelmesi bekleniyor.

Ankara Üniversitesi'ni de ziyaret etmesi planlanan Steinmeier ayrıca Anıtkabir'e ziyarette bulunacak, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakacak. Steinmeier'in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la da bir araya gelmesi öngörülüyor.

Editör: Selda Manduz