Siyasi parti ve demokratik kitle örgütlerinin oluşturduğu “Filistinde İşgale Son” platformu, Ambarlı Limanı’nda İsrail’e yük taşıyan gemileri protesto etmek üzere toplandı.

İstanbul Beylükdüzü'de bulunan Ambarlı Limanı önünde toplanan kalabalık, 7 Ekim'den bu yana tam abluka altındaki Gazze'de suyun, gıdanın, elektriğin, yakıtın, internetin kesildiği koşullar sürerken, İsrail'e gidecek olan gemilerin durdurulmasını istedi.

İsrail ile ikili ilişkilerin ve ticaretin durdurulması gerektiğini vurgulayan kalabalık liman işçilerine de İsrail gemilerine yük taşımama çağrısı yaptı.

Liman önünde toplananlar işçilere, "İsrail'e giden gemileri boykot edin, gemilerin bu limandan kalkmasına izin vermeyin. Bu limandan kalkan gemiler İsrail askerlerinin karnını doyuruyor. Buradan kalkan gemiler İsrail'den bomba olarak Gazzelilerin üzerine yağıyor. Eğer Filistin'in yanındaysak, eğer Gazzelilerin yanındaysak buradan hiçbir geminin kalkmasına izin vermemeliyiz" diye seslendi.

Bahçeli’den '15 Temmuz' açıklaması: Seri operasyonlar başlamalı Bahçeli’den '15 Temmuz' açıklaması: Seri operasyonlar başlamalı

Kaynak: Evrensel

Editör: Selda Manduz