Cumhur İttifakı’nın iki ortağı AKP ile MHP arasında yaşanan kriz bir mektupla gün yüzüne çıktı.

AKP’li Mehmet Ali Özyavuz, parti genel merkezine yazdığı mektupla MHP’li Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz’u şikayet etti.

Mehmet Ali Özyavuz, memleketindeki durumu “Baba milletvekili, oğul belediye başkanı, amca ilçe başkanı, yeğen il başkanı gibi bir şebeke kumpasına maruz bırakılmamalıdır” diye özetledi.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, AKP’nin kalesi olmasına rağmen 2019’da MHP’ye bırakılan Harran’da iki parti arasındaki kavga dilekçede şöyle ifade edildi:

120 AKP’Lİ İŞÇİYİ ATTI: 2019 seçimlerinde Harran’ı ittifaka teslim ettikten sonra MHP’li Milletvekili İbrahim Özyavuz, apar topar oğlu Mahmut Özyavuz’u belediye başkan adayı yapmış ve belediye başkanı seçilmiştir. Seçimin ertesi günü belediye başkanı daha evvel AKP’li olan Harran Belediyesi’nde çalışan 120 kişiyi tazminatsız kapı dışarı edecek şekilde işten çıkarmıştır.

GRİ PASAPORT SKANDALI: Mahmut Özyavuz şu an soruşturması devam eden 265 kişiden oluşan çoğu PKK’lı, PYD’li ve DAEŞ’li kişiyi sportif faaliyet gösteren bir spor kulübü bir dernek gibi göstererek turneye katılmak üzere maddi çıkar karşılığı gri pasaport tanzim ettirerek bunların yurt dışına çıkmasına vesile olmuş olup söz konusu soruşturma adli makamlarda ve İçişleri Bakanlığı’nda halen devam etmektedir.

TİP'in Amasya, Samsun ve Ordu il örgütleri istifa etti TİP'in Amasya, Samsun ve Ordu il örgütleri istifa etti

ÖRGÜTLERE YARDIM İDDİASI

DEAŞ-PKK SİM KART SATIŞI: Özyavuz 2017’de kendi işlettiği bayiden terör örgütleri DAEŞ ve PKK adlarına büyük paralar karşılığı 5000 civarında SİM kart temin edildiği kamuoyu tarafından da bilinmektedir. Bu doğrultuda kendisi hakkında soruşturma başlatılınca bu bayilikleri başkaları üzerine devretmiştir.

“AKP’DEN İSTİFA ET” DİYOR: AKP’ye gönül vermiş kişilerin belediyeden herhangi bir talebi bulunduğunda söz konusu belediye başkanı AKP’den istifa etme karşılığında işlerini göreceğini tehditler ve beyanlarda bulunmuştur. Halil Boğa isimli vatandaşın, Harran Belediyesi’nden iş yeri ruhsatı talebine “AKP’den istifa edersen ruhsat veririm” cevabı aldığı bilinmektedir.

Editör: Selda Manduz