Öğrencilere 'uygunsuz' kıyafet engeli: Valilik soruşturma başlattı Öğrencilere 'uygunsuz' kıyafet engeli: Valilik soruşturma başlattı

CHP'nin 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi için kalan adayları belirlemek üzere mesaisi devam ediyor.

Bugün CHP'de yapılan toplantıda uzun süredir belediye başkanlığı yapan Battal İlgezdi’nin Ataşehir için yeniden aday gösterilmeyeceğine karar verildiği öğrenildi.

"KILIÇDAROĞLU'NU DESTEKLEYENLER TASFİYE EDİLİYOR"

İlgezdi, sosyal medya platformu X üzerinden partisinden istifa ettiğini şu ifadelerle paylaştı:

- "Cumhuriyet Halk Partisi'nin son kurultayında Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyenler tek tek partimizden tasviye ediliyor.

- CHP'nin her kademesinde gece gündüz görev yapmış 40 yıllık bir partili olarak bu yaşananlar hem beni hem de milyonlarca partilimizi üzmüştür.

- Partimizin değerlerinin bu kadar hoyratça harcanmasına gönlüm razı değildir.

- Bu vesileyle 40 yıldır mensubu bulunmaktan onur duyduğum partimden istifa ediyorum."

CHP’DEN AÇIKLAMA

CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, yaptığı basın toplantısında İlgezdi’nin istifasıyla ilgili sorulan soruya şu şekilde yanıt verdi:

- "Adaylar belirlenirken bir kişiye yakınlık ya da uzaklık asla ve asla kriter olamaz. Hele hele Kemal Kılıçdaroğlu gibi CHP’nin uzun süre genel başkanlığını yapmış, bu sürede büyük başarılara imza atmış ve Türk siyaset tarihinde geçmişte hiç örneği olmayacak şekilde demokratik bir kurultay ile şu anki genel başkanımız Özgür Özel’e devretmiş bir kişiye yakınlık veya uzaklığın kriter olması söz konusu değildir.

- Adaylar belirlenirken çeşitli kriterler vardır, mevcut başkanlarla ilgili memnuniyet anketleri, kamuoyu yoklamaları ve o ilin/ilçenin örgüt görüşleri, milletvekilleri, Parti Meclisi (PM) üyeleri, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri, onların görüşleri ve önerileri bir süzgeçten geçirilerek önce MYK'da görüşülür, ondan sonra da PM’de karar altına alınır.

- PM toplantımız henüz başlamadı, sayın İlgezdi’nin adaylaşması ya da adaylaşmamasıyla ilgili henüz bir karar verilmiş değil. Sayın Kılıçdaroğlu’na yakınlıkla uzaklıkla ilgili bir kriter asla söz konusu değildir. Biz değişim sürecinde Özgür Özel’in liderliğine yola çıkarken bu partinin şeffaf, demokratik, katılımcı ve ortak akılla yönetilmesi konusunda bir iddia ortaya koyduk. Adaylarımız da bu şekilde belirlenmektedir.

Editör: Selda Manduz