Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı CHP Genel Başkanı Özgür Özel başkanlığında toplandı.

Hatay'da Lütfü Savaş ve Tekirdağ'da Candan Yüceer'in adaylığının yeniden ele alınacağı ve Savaş'ın adaylıktan çekilmesi görüşünde olanların ağırlık kazandığı kulislere yansıdı.

Yerel seçim ve aday gündem başlıklarıyla bir araya gelinen toplantıda ilk isimler belli olmaya başladı. CHP Genel Merkez kulislerine göre Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek ikinci kez aday olarak belirlenirken, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Muğla Büyükşehir Belediyesi adayı olarak belirlendi.

MYK’da belirlenen isimler Parti Meclisi’ne sunulacak. Parti kaynakları PM toplantısında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e itiraz edileceğini belirtiliyor.

İSTANBUL İLÇELERİ BELLİ OLDU

CHP kulislerine yansıyan MYK listesinde geçen isimler arasında; İstanbul Şişli ilçesi için Emrah Şahan, Ataşehir ilçesi için Onursal Adıgüzel’in adı geçiyor. Listede adı geçen Onursal Adıgüzel’e de PM toplantısında itiraz edileceği belirtiliyor.

Artı Gerçek’ten Seda Taşkın’ın haberine göre, CHP kulislerinde MYK’da belirlenen isimler şu şekilde:

Beşiktaş: Rıza Akpolat

Beylikdüzü: Mehmet Murat Çalık

Kartal: Gökhan Yüksel

Maltepe: Esin Köymen

Küçükçekmece: Kemal Çebi

Büyükçekmece: Hasan Akgün

Bahçelievler: Gülizar Emecan

Sultangazi: Ferhat Epözdemir

Diyarbakır'da kayyıma karşı büyük yürüyüş Diyarbakır'da kayyıma karşı büyük yürüyüş

HATAY VE TEKİRDAĞ ADAYLARI YENİDEN TARTIŞILDI

Öte yandan gelen itirazlar üzerine CHP MYK Hatay ve Tekirdağ adaylarını yeniden tartıştı. Hatay'da Lütfü Savaş’ın adaylığını çekmesi görüşünde olanların ağırlıkta olduğu kaydedildi. Savaş ile birlikte Tekirdağ adayı Candan Yüceer'in adaylığının PM toplantısında da gündeme getirilmesi bekleniyor.

MYK’nın belirlediği adaylar arasında Balıkesir Belediyesi için Mesut Ergin’in isminin olduğu da konuşulanlar arasında.

SERKAN TUNCER DE GERİ ÇEKİLEBİLİR

CHP Mersin’in Mezitli ilçesi için Serkan Tuncer aday olarak gösterilmişti. Tuncer’in aday gösterilmesinin ardından CHP PM toplantısında tartışma çıkmış, Mersin Milletvekili Hasan Ufuk Çakır Ali Mahir Başarır’a tepki göstermişti. Parti kulislerinde Serkan Tuncer’in de geri çekilebileceği belirtiliyor.

İZMİR ADAYININ HAFTAYA AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

İzmir’de için mevcut belediye başkanı Tunç Soyer’in yeniden adaylığı değerlendirilirken Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki genel sekreterlik görevinden istifa eden Buğra Gökçe arasındaki adaylık yarışı devam ediyor. Parti kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre, İzmir Büyükşehir Belediye adayının haftaya açıklanması bekleniyor.

Editör: Selda Manduz