Bakan Şimşek duyurdu: Borsaya yönelik taslak vergi planı rafa kalktı Bakan Şimşek duyurdu: Borsaya yönelik taslak vergi planı rafa kalktı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, kendine ait Youtube kanalında haber yorumu yapan Fatih Altaylı'yı hedef gösterdi.

Altaylı için "Mürted ve zındık" ifadelerini kullanan Saral'ın "acilen gereği yapılmazsa müslümanların infialine sebebiyet verecek nahoş olaylar yaşanabilir" demesi dikkat çekti.

Saral'ın sosyal medya hesabından Altaylı hakkında paylaştığı tehditvari sözler şöyle:

'NAHOŞ OLAYLAR YAŞANABİLİR'

"Fatih Altaylı denen insan suretine bürünmüş mendebur iblisin evladı herhalde kendini Hollanda ya da Danimarka'da yaşadığını zannediyor...İslama ve Kur'an'a aleni olarak hakaret eden bu mürted zındık için saniye dahi geçmeden gereken yapılmalı aksi halde müslümanların infialine sebebiyet verecek nahoş olaylar yaşanabilir. Ajan olarak bu ülkede müslüman kılıklı dolaşan bu alçak yakalanıp en ağır cezaya tabii tutulmalıdır."

'HADDİNİ BİLECEKSİN'

Saral, bir önceki paylaşımında ise şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bu hadsiz adam içindeki kini yine mukaddes değerlerimize saygısızlık ederek kusmuş. Kur'an-ı Kerim'e ve bu milletin değerlerine saygı duymayı öğrenecek, haddini bileceksin.

‘Bu yol mezarda bitmiyor Altaylı, gittiğinde görürsün.’"

NE OLMUŞTU?

Fatih Altaylı, gündemdeki haberleri yorumladığı yayınında, seçime yönelik konuşurken "Cemaat bilmem zart zurt ayetinden dolayı mı herhangi bir partiye oy veriyoruz. Konuşulmaması gereken bir şey bu. Ama birileri CHP'yi sürekli olarak bu noktaya çekmek, burada değerlendirmek ve böyle bir yapı içerisine sokmaya çalışıyor" demişti.

Altaylı'nın konuşmasındaki, "zart zurt ayeti" ifadeleri tepki çekmiş ve "Haddini Bil Altaylı" etiketi X'in Türkiye gündemine girmişti.

Fatih Altaylı, 1 Ocak'ta gerçekleştirilen Filistin'e destek yürüyüşünde tevhid bayrağı taşıyan İsmail Aydemir'i yumruklayan E. A. için "Eline sağlık" demiş ve tepki çekmişti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral ise bunun ardından Altaylı'ya hakaret edilen bir Instagram videosunu paylaşarak "Ağzına sağlık" notunu düşmüştü.

Editör: Selda Manduz