İçişleri Bakanlığı basın dairesinden yapılan açıklamaya göre, ön bilgiler doğrultusunda saldırı sonucu bir polis memuru yaralandı.

İçişleri Bakanlığı bölge idaresi, Mahaçkale’de bir polis memurunun hayatını kaybettiğini, 6 polis memurunun ise yaralandığını bildirdi. Ön belirlemelere göre sivil halk arasında herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Dağıstan lideri Sergey Melikov, Derbent ve Mahaçkale’de meydana gelen çatışmalara ilişkin açıklamada bulundu:

“Kimliği belirsiz kişiler sosyal durumu istikrarsızlaştırma girişiminde bulundu. Dağıstan polis memurları bu kişilere engel oldu. İlk bilgilere göre, güvenlik güçlerinin arasında yaralananlar var. Tüm kurumlar talimatlara uygun olarak çalışıyor. ‘Yakalama’ operasyonu ilan edildi. Saldırganların kimlikleri belirlenmeye çalışılıyor. Operasyonel bir karargah oluşturuldu, cumhuriyet sakinlerinin güvenliği adına gerekli tüm kararlar hızlı bir şekilde alınacak.”

Zaharova, Kiev'de çocuk hastanesinin vurulması bir gerçektir Zaharova, Kiev'de çocuk hastanesinin vurulması bir gerçektir

Rusya’ya bağlı Dağıstan Cumhuriyeti’nin Derbent kentinde kimliği belirsiz kişiler bir sinagog ve kiliseye otomatik silahlarla ateş açmıştı. Ön belirlemelere göre olay yerinde bir polis hayatını kaybetmişti, bir polis ise yaralanmıştı.

Kaynak: Sputnik

Editör: Selda Manduz