Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Kars İl Başkanlığı Kars'taki seçimin 'iptali' için bugün öğle saatlerinde İlçe Seçim Kurulu'na başvuru yaptı.

Seçimin İptali için Kars İl Başkanı Seyfettin Gönel, Kars Belediye Eş Başkan Adayı Kenan Karahancı, DEM Parti Belediye Meclis Üyesi Avukat Mehmet Alaca ve Avukat Sertaç Çelikkaleli, seçimin iptali için itiraz dilekçelerini ve gerekçelerini belirten bir klasör belge ile görüntüleri, İlçe Seçim Kurulu'na teslim etti.

Dosya teslimi sırasında; "Umuyoruz ki, vicdanlı hakimler vicdanlarını yoklayarak "vicdani" bir karar verirler" açıklamasında bulunuldu.

Kars'ta taşımalı seçmenlerin getirilmesinden sonra ortaya çıkan sonuca Kenan Karahancı sosyal medya hesaplarında bir açıklama yaptı.

Karahancı'nın açıklaması şöyle:

Destici'den Kılıçdaroğlu ve DEM Parti tepkisi: Aklımızla alay mı ediyorsun? Destici'den Kılıçdaroğlu ve DEM Parti tepkisi: Aklımızla alay mı ediyorsun?

"Gasp edilen Kars halkının iradesine sonuna kadar sahip çıkacağız!

İl Eş Başkanımız Belediye Eş Başkanımız, Belediye meclis üyemiz ve avukatımızla birlikte İlçe Seçim Kuruluna itirazlarımızı belgeleriyle sunduk. Kazandık vazgeçmiyoruz"

HABER MERKEZİ

Editör: Selda Manduz