DEM Parti Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu, Batman'ın Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü Beldesi'nde eşbaşkan seçildikten sonra partiden istifa eden Halil İbrahim Karabulut'a dair açıklama yaptı.

'İKİ KÖPRÜ HALKI PARTİSİNE SAHİP ÇIKTI'

İkiköprü'de ön seçim yapıldığına dikkat çekilen açıklamada şöyle denildi:

"Batman’ın İkiköprü beldesi de yine bu yöntemler esas alınarak adaylarımızın belirlendiği yerellerden biri olmuştur. Partimiz eşbaşkanlık sistemi temelinde İkiköprü beldesinde Celile Yıldız ve Halil İbrahim Karabulut’u aday göstermiştir. İki eşbaşkan adayıyla birlikte İkiköprü beldesinde 31 Mart 2024 tarihinde yapılan seçimlerde partimiz DEM Parti, %58,98 oy oranı ile seçimi kazanmıştır. İkiköprü halkı iradesini DEM Partiden yana ortaya koymuş ve partisine bir kez daha sahip çıktığını göstermiştir.

Hakkari Belediyemize kayyım atanmasının ardından özel savaş taktikleri üzerinden belediye eşbaşkanlarımızı hedef alan kimi yaklaşımlar geçmiş süreçlerde olduğu gibi bu süreçte de tekrar açığa çıkmıştır. Gözaltı, tutuklama ve kayyım tehdidi ile belediye eşbaşkanlarımızı tehdit eden iktidar, bu yöntemler ile sonuç almaya çalışmaktadır. Partimize karşı gelişen saldırı konsepti ve tutuklamalar bugün ilk defa yaşanmadığı gibi bu duruma karşı direnişimizde on yıllardır devam etmektedir.

'TEHDİT VE YILDIRMA KARŞISINDA ZAYIF KİŞİLİK'

İktidar ve ortaklarının özel savaş konseptini devreye koyduğu ve tehdit ile yıldırmaya çalıştığı son yer ise Batman’ın İkiköprü Beldesi Belediye Eşbaşkanı Halil İbrahim Karabulut olmuştur.

Geçtiğimiz hafta istifa ettiğini açıklayan Halil İbrahim Karabulut ile bir haftalık süreç boyunca yapıcı ve kazanımcı kimi görüşmeler gerçekleştirilmiş fakat söz konusu bu görüşmelerden bir sonuç alınamamıştır. İktidarın başvurduğu tehdit yöntemi Halil İbrahim Karabulut’un zayıf kişiliği karşısında sonuç alıcı olmuştur. Söz konusu bu şahıs, İkiköprü halkının 31 Mart’ta sandıklarda partimize karşı gösterdiği teveccühü şahsi algılama yanılgısına kapılmıştır. İkiköprü halkı kişilere değil partisine oyunu vermiştir ve partisinin yönetime gelmesi noktasında irade beyanında bulunmuştur.

EMEP’li Karaca: Tecrit uygulanan Y ve S tipi cezaevlerinde işkence var! EMEP’li Karaca: Tecrit uygulanan Y ve S tipi cezaevlerinde işkence var!

'EŞBAŞKANLIKTAN İSTİFA ET'

Halil İbrahim Karabulut’a buradan çağrıda bulunuyoruz. Bugün iktidarın tehditlerine karşı gösterdiği cesaretten yoksun tutumundan dolayı bulunduğu İkiköprü Belediye Eşbaşkanlığı makamından da istifa etmesi halkımızın kendisinden beklentisidir. Kendisi bugünden itibaren halkın iradesini yansıtan bir kişi olamayacaktır. İkiköprü halkının nezdinde zayıf kişiliği ile anılacaktır.

Partimize karşı gelişen yoğun saldırılar ve baskı politikaları, DEM Parti’de siyaset üretmenin güçlü bir irade gerektirdiğini bir kez daha açığa çıkarmıştır. Bizler halkımızdan aldığımız güç ve moral ile Demokratik, Ekolojik ve Kadın Özgürlükçü belediyecilik anlayışımızı bulunduğumuz her alanda sürdürmeye devam edeceğiz. İkiköprü beldesinde açığa çıkan durumdan dolayı kendi sorumluluğumuzun bilinci ve farkındalığıyla bundan sonraki süreci yürüteceğimizin sözünü veriyoruz. Edip Solmaz’ın Batman’da bıraktığı mirasa sahip çıkmak ve onu korumak bizlerin borcudur. Her ne koşulda olursa olsun halkın iradesine ihanet edenlere karşı da mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz ve halkımızla birlikte mücadelemize devam edeceğiz. Bilinsin ki halk ihanet edenleri asla affetmeyecektir."

Editör: Selda Manduz