Fenomen Banu Parlak'ın güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırıyı azmettirdikleri suçlamasıyla Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında olduğu 8 sanığın tutukluluklarının devamına karar verildi.

Sosyal medya fenomeni Banu Parlak'ın iş yerinin kurşunlanması olayıyla ilgili mahkeme kararını verdi.

Duvar'ın haberine göre, Dilan ve Engin Polat'ın avukatının tutukluluğa itiraz ettiği davada Küçükçekmece 3. Asliye Ceza Mahkemesi, sanıklar Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Batuhan İnci, İsmail Emre Arifoğlu, Nizamettin Bilgili, Onur Abiç ve Yunus Emre Yıldız'ın tutukluluklarının devamına karar verdi.

'KAÇMA ŞÜPHESİ VAR'

Mahkeme kararda sanıkların üzerlerine atılı suçun yasada öngörülen toplam ceza süresi, tutuklu kaldığı sürenin bu süreye oranı, dosyadaki kanıt durumu ve kaçma kuşkusu olduğunu belirtti.

ABD'ye yasadışı giriş yapmakta olan Türkiye vatandaşı: Hiç kontrol yok, katil mi, psikopat mı giriyor, belli değil ABD'ye yasadışı giriş yapmakta olan Türkiye vatandaşı: Hiç kontrol yok, katil mi, psikopat mı giriyor, belli değil

Dilan, Engin ve Sezgin Polat için ise 'birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit suçunu azmettirme', 'Mala zarar vermeye azmettirme' suçlarından toplamda ayrı ayrı 8 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edilmişti. Diğer 5 sanığın da çeşitli suçlardan değişen oranlarda cezalandırılmaları talep edilmişti.

BARIŞ BOYUN DA DOSYADA

Olaya ilişkin Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen iddianamede, Barış Boyun, Beratcan ve Batin Can Gökdemir'in 'Silahlı suç işlemek amacıyla örgüt kurma', 'Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit', 'Mala zarar verme' ve 'Ruhsatsız silah taşıma' suçlarından ayrı ayrı toplamda 8 yıl 4 aydan 23 yıla kadar hapsi istenmişti.

Editör: Selda Manduz