Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Diyarbakır'ın Bağlar Belediye Başkanlığına atanan AKP’li Hüseyin Beyoğlu’nun yardımcısı Sıddık Aycıl, rüşvet operasyonunda gözaltına alındı.

Belediyenin İmar Müdürü Fırat Kılıç, bir iş insanından imar izni için rüşvet alırken araç içerisinde suçüstü yakalandı.

Kılıç gözaltına alınırken, soruşturma genişletildi. AKP'li Beyoğlu'nun göreve getirdiği Sıddık Aycıl da gözaltına alındı.

Sıddık Aycıl'ın Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındığı bildirildi.

Soruşturmanın sürdüğü aktarıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz'a 'tiyatro' diyenleri kıyamete kadar affetmeyeceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz'a 'tiyatro' diyenleri kıyamete kadar affetmeyeceğiz

MA'nın haberine göre Aycıl'ın, Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu’nun yeğeni olduğu ve Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğünde acil tıp teknisyeni olarak görev yaparken Özel Kalem Müdürü olarak belediyeye alındığı öğrenildi. Aycıl en son Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanmış, İmar ve Şehircilik, Yapı Kontrol, Teftiş Kurulu ve Kültür ve Sosyal İşler müdürlüklerin başına getirilmişti.

Editör: Selda Manduz