DİSK heyeti, yürüyüşün 5. gününde Ankara'ya ulaştı. Başkent’te üyeleri tarafından karşılanan yürüyüşçülere yenileri eklendi. DİSK üyeleri sloganlarla Ulus’a yürüyor.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Yönetim Kurulu, gelir ve vergide adalet talebiyle başlattığı yürüyüşü bugün sona erdirecek. Bugün içerisinde Ankara'ya ulaşması beklenen heyet kentte miting yapacak.

BirGün'den Dilan Esen'in haberine göre, DİSK heyetini karşılayacak heyetler arasında CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in de yer alması bekleniyor.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Yönetim Kurulu'nun "Gelirde Adalet, Vergide Adalet" talebi için başlattığı yürüyüş 13 Kasım'da İstanbul Söğütlüçeşme'de başladı.

Yürüyüşün birinci günü Gebze'ye ulaşan DİSK heyetini halk ve işçiler Gebze Kent Meydanı'nda karşıladı.

DİSK heyeti, yürüyüşün ikinci gününde, toplu iş sözleşmesinde yaşanan uyuşmazlık sonrası çıktıkları grevin 124. gününe ulaşan Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde (GOSB) bulunan Corning Kablo işçilerini ziyaret etti. Lastik İş Sendikası’na üye işçiler, heyeti sloganlarla karşıladı. Heyet Kocaeli'den Yalova'ya uğurlandı.

Heyet, yürüyüşün üçüncü gününde, Yalova'ya, ilerleyen saatlerde Bursa'ya ulaştı. DİSK heyeti, Bursa Kent Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Yürüyüş, dördüncü gününde Bursa'dan Bilecek'e ulaştı. DİSK heyeti, halk tarafından “Gelirde adalet vergide adalet” ve “Sefalete teslim olmayacağız” sloganlarıyla karşılandı.

Emek Partisi "temmuz zammı" mitinglerine çağrı yaptı Emek Partisi "temmuz zammı" mitinglerine çağrı yaptı

Yürüyüşün beşinci gününde heyet Eskişehir’den Ankara’ya uğurlandı. DİSK heyeti, Adalar’da basın açıklaması yaptı. DİSK Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çalışkan, "Ankara Yürüyüşü’nün beşinci gününde Eskişehir etabını tamamladık" dedi.

gelirde-adalet-vergide-adalet-talebiyle-yuruyus-baslatan-disk-heyeti-ankara-ya-ulasti-1

Çalışkan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yüksek enflasyon, gelirlerimizin erimesi, gelir dağılımındaki adaletsizlik, yaptığımız toplu iş sözleşmelerinin üç ay sonra anlamının kalmamasının önemli bir nedeni de vergide adaletsizlik. DİSK olarak demokrasi, emek mücadelesi veriyoruz. Bugün Ankara’da olacağız ve bu adaletsizliğe karşı bir miting yapacağız. DİSK yürüyecek, umut büyüyecek."v

Editör: Selda Manduz