Hastanenin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Bazı sosyal medya mecralarında yer alan, hastanemizde iki dakikada bir muayene randevusu verildiği yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu tür bir uygulamanın hastanemizde gerçekleşmesi mümkün değildir" ifadeleri kullanıldı.

'SEHVEN İPTAL EDİLMİŞ RANDEVULAR EKRANA YANSITILDI'

İlgili görüntülerin hastane bilgi sisteminde yapılan bir güncelleme sırasında sehven iptal edilmiş randevuların tekrar ekrana yansıması sonucu ortaya çıktığı belirtilen açıklamada, "Merkezi Hekim Randevu Sistemi'nde yer alan gerçek randevularla bu görüntünün bir ilgisi bulunmamaktadır. Sorunu en kısa sürede çözmek adına hastane bilgi yönetim sistemlerimiz üzerinde çalışmalarımıza devam etmektedir" denildi.

NE OLMUŞTU?

Kamu hastanelerindeki yetersizlikler nedeniyle 3, 6,12 aylık sürelerle ancak randevu alabilirken yığılmanın önüne geçilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı randevu süre aralığını 6 Ekim 2022’de 10 dakikadan 5 dakikaya düşürdü. İstanbul Tabip Odası (İTO), bu sürenin bazı hastanelerde 2 dakikaya düştüğünü açıkladı.

Gm7Eop8Wqaawue1

Sosyal medya hesabından randevu listelerinin fotoğraflarını paylaşan İTO, “İstanbul’da bir eğitim ve araştırma hastanesinin 8 Mayıs randevu ekranı aşağıdaki gibidir. Sağlık 2 dakikaya sığmaz!” dedi.

8 ayda 20 kilo veren Bergüzel Korel’den detoks tarifi 8 ayda 20 kilo veren Bergüzel Korel’den detoks tarifi

Editör: Selda Manduz