Hakların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) 4 Kasım 2016’da düzenlenen “siyasi darbe”ye ilişkin sosyal medya platformu X'ten açıklama yaptı.  Bakırhan, “ #4Kasım2016’da HDP'ye yapılan siyasi soykırım operasyonları Türkiye’deki darbe mekaniğinin biçim değiştirerek devam ettiğini gösterdi” diye belirtti.

Adana'da tarım işçilerini taşıyan midibüsün devrildi: 12 kişi yaralandı Adana'da tarım işçilerini taşıyan midibüsün devrildi: 12 kişi yaralandı

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı: “Demokratik siyasetin yargı eliyle tasfiyesi, halk iradesine bir darbedir. Aradan geçen yedi yılda bu darbeye karşı cezaevlerinden sokaklara kadar bir halk siyaset hakkı, demokrasi ve barış için direndi, direnmeye devam ediyor. Büyük mücadele edip arkadaşlarımızı mutlaka özgürleştireceğiz.”

HEDEP Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları ise X’ten yaptığı paylaşımda, “4 Kasım 2016’da partimize dönük gerçekleşen darbe bugün tüm toplumu hedef almaktadır. İşçiler, kadınlar, gençler, öğrenciler, gazeteciler; nefes almak isteyen herkes siyasi iktidarın hedefi haline gelmiştir. Siyasi soykırım operasyonları her alana yayılmıştır. Demokratik siyasete dönük devam eden saldırılara karşı tutsak arkadaşlarımız gibi direnmeye devam edeceğiz. Demokratik siyaseti savunacak, arkadaşlarımızın özgürlüğünü sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Editör: Kemal Ural