31 Mart 2024 yerel seçimlerine 4 aydan daha az bir zaman kaldı. Muhalefet kanadında ittifak tartışmaları sürerken AKP, 2019’da kaybettiği başta İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirleri yeniden kazanmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda AKP'nin İstanbul'da hangi ismi aday göstereceği merakla bekleniyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkanlığına aday olacağına yönelik iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

YERLİKAYA İDİALARI YALANLADI

İddialara ilişkin konuşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Ankara’da Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde (GAMER) basın toplantısı düzenledi. Bakan Yerlikaya, toplantının ardından gündemdeki gelişmelere dair soruları yanıtladı.

İBB adaylığı iddiaları sorulan Bakan Yerlikaya, "İstanbul için başkan adaylığı diye bir şey söz konusu değil" yanıtı verdi.

AKP'NİN İBB ADAYLARI ARASINDA KİMLER VAR?

AKP'de İstanbul adaylığı için konuşulan isimlerin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve eski Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı, İstanbul Milletvekili Murat Kurum olduğu iddia ediliyordu. Hatta bu isimlerin içerisinde AKP'nin İstanbul vekili Süleyman Soylu, AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da geçiyor.

Eski AKP’li vekilden çağrı: Cemaatimize operasyon yapın Eski AKP’li vekilden çağrı: Cemaatimize operasyon yapın

Ayrıca, İstanbul için konuşulan isimlerin ikiye indiği ve yarışın Ali Yerlikaya ile Murat Kurum arasında olduğu ileri sürülmüştü.

Editör: Selda Manduz