Gazeteci Ferit Demir, Sosyalist Meclisler Federasyonu'nun (SMF) adayı olarak TKP'den Dersim Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu'nun 4 ay sonra yapılacak seçimlerde Batı'daki bir ilden ilçe başkanı olarak aday gösterileceğini öne sürdü.

"Maçoğlu Dersim’de kesinlikle aday olmayacak" ifadelerini kullanan gazeteci Demir, SMF'nin bu seçimlerde Dersim'den aday çıkarmayacağını, Ovacık ve Hozat için güçlü iki aday ile yola çıkacağını ifade etti.

Demir, Munzurpress'te yayımlanan yazısında Maçoğlu'nun aday olacağı ilçe için ise şunları belirtti:

"Fatih Mehmet Maçoğlu batı illerinde bir ilçede aday olacak. Aday olacağı ilçeyi biliyorum. Maçoğlu şu an bir görüşme trafiği içinde bir iki ilçe üzerinde yoğunlaşmış durumda. Birkaç güne aday olacağı ilçe netleşir. Şu an ilçeyi açıklarsam doğru olmaz. Yakın zamanda Maçoğlu nerede aday olacak buradan okuyacaksınız."

Fazıl Say ve Özgür Özel arasındaki müzik polemiği tatlıya bağlandı Fazıl Say ve Özgür Özel arasındaki müzik polemiği tatlıya bağlandı

Ferit Demir, Dersim için ise CHP'de çok sayıda aday adayı olduğunu, HEDEP'te ise henüz bir aday isminin öne çıkmadığını ancak partinin iddialı bir isimle seçimlere girmeyi planladığını söyledi.

Mart 2019'da yapılan yerel seçimde Fatih Mehmet Maçoğlu'nu aday gösteren TKP yüzde 32,7, HDP yüzde 28,2, CHP yüzde 20,5, AKP ise yüzde 14 oy almıştı.

Editör: Selda Manduz