'AK Gençlik Ocakları Başkanı' Ferhat Aydoğan tutuklandı 'AK Gençlik Ocakları Başkanı' Ferhat Aydoğan tutuklandı

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, sosyal medyada gündem olan samimi görüşmeleri, seçim öncesinde özel görüşme ve nezaket ziyareti olarak yorumlandı.

Kısa Dalga'ya açıklamada bulunan Mustafa Sarıgül, söz konusu görüntülerin ne bir özel görüşme ne de nezaket ziyaretine ait olduğunu ifade etti.

"BU BENİM ÖRFÜM, ADETİM, AİLE TERBİYEMLE İLGİLİ"

Arkadaşları ile birlikte parlamento kulisinde oturan Bahçeli'yi görünce yanında gidip selam verdiğini söyleyen Sarıgül, önceden birlikte çalıştıklarını hatırlatarak, "Bir partinin genel başkanına nezaketen verilmiş samimi bir selamdır." dedi.

"BİR GÖRÜŞME OLMADI, SADECE NEZAKETEN BİR SELAMLAŞMA"

Sarıgül, şunları söyledi:

"Sayın Devlet Bahçeli parlamentonun kulisinde arkadaşlarıyla birlikte oturuyordu. Kendisi ile Sayın Bülent Ecevit'in başbakan yardımcısı olduğu dönemde (57'nci hükumet) birlikte çalışmışlığımız vardır. O bir nezakettir, benim örfüm, adetimdir. Sonuçta bir partinin de genel başkanıdır, ona selam vermem benim aile terbiyemle ilgilidir, devlet terbiyesidir. Onun dışında bir görüşme olmadı, sadece nezaketen bir selamlaşmadır."

Editör: Selda Manduz