ABD'nin Connecticut eyaletinde sipariş ettiği salatanın içinden kesik bir parmak çıktığını söyleyen Allison Cozzi, 12 sayfalık bir şikayet mektubu yazarak Westchester County mahkemesine başvurdu. Cozzi, parmağı yanlışlıkla çiğnediğini anlattı.

The New York Post gazetesinin aktardığına göre, 27 Kasım Pazartesi günü dava açmak için mahkemeye başvuran Cozzi'nin dilekçesinde, "Davacı, salatayı satın aldıktan kısa bir süre sonra salatayı yerken, salatanın içine karışan, salatanın bir parçası olan bir insan parmağı parçasını çiğnediğini fark etmiştir" ifadelerine yer verildi.

Daha sonra anlaşıldığına göre, Chopt Creative isimli salata restoranında çalışan bir işçi, roka doğrarken sol işaret parmağının bir kısmını kesmiş, kesik parça salataya karışmıştı.

RESTORANDAN TAZMİNAT TALEP EDİLDİ

Mahkeme belgelerine göre, restoran çalışanı iş kazasının ardından hemen bir yerel hastaneye kaldırıldı, fakat kesik parmak salatanın içinde kaldı. Kesik parmak, buradan Cozzi'nin salatasına karıştı. Cozzi, parmağı salatayı yerken fark etti.

İsrail, Hamas komutanı Deyf'i hedef alarak Filistinli sivillerin çadırlarını vurdu İsrail, Hamas komutanı Deyf'i hedef alarak Filistinli sivillerin çadırlarını vurdu

Şikayet dilekçesinde, Westchester Bölge Sağlık Müdürlüğü tarafından restoranın ihlali olduğuna karar verildiği, ancak Cozzi'nin olay sebebiyle büyük bir şok, panik ataklar, migren, bilişsel bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu, anksiyete, kusma, baş dönmesi, boyun ve omuz ağrısı yaşadığı bilgisi paylaşıldı. Cozzi, restoranı ihmal ve ihlal ile suçladı. Cozzi, restorandan tazminat da talep etti ancak istenen meblağ açıklanmadı.

Editör: Selda Manduz