Urfa’da Mehmet Kasım Gülpınar’ın AKP’den istifa ederek Yeniden Refah Partisi’nden Urfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasının ardından, Siverek’te AKP’de toplu istifalar yaşandı.

Aralarında AKP Siverek İlçe Başkan Yardımcısının da bulunduğu AKP Siverek ilçe teşkilatı, ilçe kadın kolları ve ilçe gençlik kolları, AKP Siverek ilçe binasında bir araya gelerek, toplu şekilde istifa etti.

Urfaolay'ın haberine göre, İstifa dilekçelerini teşkilata sunan yönetim kurulu üyeleri, Kasım Gülpınar ile birlikte hareket edeceklerini belirtti. İstifaların ardından 20 yıllık AKP tabelası indirildi.

Gülpınar, cumartesi günü şehir merkezinde miting düzenleyerek sahaya inecek ve AKP’den neden ayrıldığını ve belediye başkanlığı hedeflerini açıklayacak.

KASIM GÜLPINAR'IN ARDINDAN NİHAT ÇİFTÇİ DE YRP'DEN ADAY OLMUŞTU

Yerel seçimlere az bir zaman kala adaylık yarışı hızlanıyor. Eski Milletvekili ve Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Kasım Gülpınar'ın AKP'den istifa ederek Yeniden Refah Partisi'nden (YRP) Urfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasının ardından AKP'den yeni bir ayrılık kararı daha yaşandı.

Eski AKP’li vekilden çağrı: Cemaatimize operasyon yapın Eski AKP’li vekilden çağrı: Cemaatimize operasyon yapın

AKP'den aday gösterilmeyen eski Urfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi de istifa ederek Yeniden Refah Partisi'ne (YRP) geçti. Çiftçi, Yeniden Refah Partisi'nin Karaköprü Belediye Başkan adayı oldu.

Çiftçi'nin adaylığını Yeniden Refah Partisi Urfa İl Başkanlığı sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Editör: Selda Manduz