Urfa'nın elektrik sorunu TBMM'de düzenlenen ve DEDAŞ yetkililerinin de katıldığı toplantıda masaya yatırıldı.

EMEP’li Karaca: Tecrit uygulanan Y ve S tipi cezaevlerinde işkence var! EMEP’li Karaca: Tecrit uygulanan Y ve S tipi cezaevlerinde işkence var!

Sıcaklıkların yüksek seviyelere çıktığı Urfa'da artan elektrik kesintileri tepkilere neden oldu. Dicle Elektrik A.Ş. (DEDAŞ) sıcaklıklarla birlikte kentte elektrik tüketiminin üç katına çıktığı şeklinde açıklamalar yaptı. Kesintilerin altyapı yetersizliğinden kaynaklandığı iddia edildi.

DEDAŞ'I ERDOĞAN'A ŞİKAYET ETTİLER

Artı Gerçek’ten Ali Güzel’in haberine göre, AKP Urfa Milletvekilleri, elektrik kesintileri için tepkilerin artması üzerine çarşamba günkü grup toplantısının ardından TBMM'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek DEDAŞ'ı şikayet etti. Erdoğan, DEDAŞ'ın altyapısını güçlendirmesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na talimat verdi.

MECLİS'TE DEDAŞ YETKİLİLERİ İLE TOPLANTI

Erdoğan'ın katıldığı toplantıdan iki gün sonra ise AKP Urfa milletvekilleri ve DEDAŞ yetkililerinin katıldığı bir toplantı yapıldı. TBMM Başkanvekili ve AKP Urfa Milletvekili Bekir Bozdağ öncülüğünde TBMM'de düzenlenen toplantıya DEDAŞ ve EPDK temsilcilerinin yanı sıra, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Nevzat Şatıroğlu da katıldı. Toplantıda Urfa'nın elektrik sorunu masaya yatırıldı.

153 MAHALLEDE ELEKTRİK KESİNTİSİ

DEDAŞ, bugün de Urfa'nın 9 ilçesindeki 153 mahallede çeşitli gerekçelerle 10 saate varan elektrik kesintileri yapmaya devam etti.

Editör: Selda Manduz