AKP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok TBMM'de yaptığı konuşmada HÜDA PAR'ın "federasyon" sözlerine sert tepki gösterdi.

Fazıl Say ve Özgür Özel arasındaki müzik polemiği tatlıya bağlandı Fazıl Say ve Özgür Özel arasındaki müzik polemiği tatlıya bağlandı

AKP Balıkesir Milletvekili İsmail Ok TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun eyalet ve federasyon gibi yönetim modellerinin konuşulması gerektiği yönündeki açıklamasına tepki gösterdi.

Ok şunları kaydetti:

"Sayın Başkan, bölücü terör örgütü PKK’nın hain saldırılarında 12 kahraman askerimiz şehit düşmüş ve çok sayıda kahramanımız da yaralanmıştır. Huzurlarınızda aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan bir kez daha rahmet, yaralı gazilerimize ise acil şifalar diliyorum. Bütçe görüşmelerinin başından sonuna kadar intikam ve ihanet söylemleriyle bebek katilini kutsayanları, vatan içinde vatan arayarak özerlik, federasyon gibi zırvalarla hezeyanda bulunanları buradan kınıyorum ve lanetliyorum. Ayrıca, bir parti grubunun sapık ve katil bir terör örgütünün işlediği cinayetlere yaklaşan yerel seçimler nedeniyle sessiz kalarak ortak Parlamento iradesine “ama” “ancak” “Bir bakalım.” “Araştıralım.” “Bilgi alalım.” demesi tarihe not düşülecek ve unutulmayacak bir gaflettir. Son olarak hatırlatmak istiyorum: Türkiye Cumhuriyeti devleti ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür."

Ayrıca Ok konuşmasını paylaşırken "Ve son olarak hatırlatmak istiyorum; Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Ne Mutlu Türküm Diyene.." dedi.

HÜDA PAR'lı isimler 14 Mayıs seçimlerinde AKP listelerinden Milletvekili seçilmişlerdi.

Editör: Selda Manduz