Lüks yaşamları ile sürekli gündeme gelen AKP'lilere parti yönetimi tarafından, "Herkes şu anda sizi izliyor. O sebeple attığınız her adım yanlış anlaşılmaya müsait olabilir. Giyim kuşamdan yemeden içmeye, her konuda hassas olun" denildi.

Türkiye gazetesinden Veli Kayaoğlu'nun haberine göre; bazı milletvekilleri ve teşkilat mensuplarının yemek, giyim kuşam ve tepki çeken diğer sosyal medya paylaşımları AKP'de tartışma konusu oldu. Partinin ilk defa bir seçimde ikinci çıkmasında ise yine bu tip davranışların etkili olduğu belirtildi.

Yapılan değerlendirmelerde, iyi niyetli ve samimi olsalar bile sosyal medyadan yapılan paylaşımların kamuoyunda yanlış algılandığı ve tepki çektiği tespiti yapıldı. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ‘Şatafat, gösteriş ve kibir’ içeren davranışlarda çok hassas olduğuna dikkat çeken AKP kurmayları, milletvekillerinin bu konuda zaman zaman uyarıldığını hatırlattı. Milletvekillerine daha hassas olmalarını tavsiye ettiklerini ifade eden AKP yöneticileri “Hepimiz kamuoyu önünde olan insanlarız. Milletvekili arkadaşlarımıza daha dikkatli olmalarını söylüyoruz. Giyim kuşamdan yemeden içmeye, her konuda hassas olmalarını istiyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu'nun "Hançerlendim" sözlerine Imamoğlu'ndan yanıt Kılıçdaroğlu'nun "Hançerlendim" sözlerine Imamoğlu'ndan yanıt

Grup yöneticilerinin, milletvekillerinden, yaptıkları açıklamalardan, kullandıkları dil ve söyleme kadar her alanda özenli olmalarını istediği belirtildi. Milletvekillerine, grup yönetimi tarafından “Herkes şu anda sizi izliyor. O sebeple attığınız her adım yanlış anlaşılmaya müsait olabilir. Siz samimi olsanız bile, yanlış algılanacaktır. Bu sebeple çok özenli olun. İstenmeyen sonuçlara yol açacak davranışlardan kaçının” uyarısında bulunuldu.

Editör: Selda Manduz