Gazeteci Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Meral Akşener ile görüşmesinin detaylarına ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Sabahat Tuncel: Tıkanan siyaseti aşmanın yolu toplumsal mücadele Sabahat Tuncel: Tıkanan siyaseti aşmanın yolu toplumsal mücadele

Altaylı, Akşener'in iş insanı Mübariz Mansimov'un Yargıtay'daki bir dosyası için ricacı olduğunu ve Beştepe'de bu iddianın rahatsızlık yarattığını öne sürdü.

Altaylı, şu ifadeleri kullandı:

"Akşener tarafından yalanlanan bu “ricacılık” iddiası Ankara’da hâlâ konuşuluyor. Ve giderek netlik kazanıyor.

Akşener’in Yargıtay’daki bir dosyası için ricacı olduğu iş insanının bir zamanların çok ünlü ve güçlü iş insanı iken birdenbire elindeki varlığın önemli bir bölümünü kaybeden, Bodrum’da elinden alınan Yalıkavak Marina nedeniyle Mehmet Ağar’la da sıkıntı yaşayan Mübariz Mansimov olduğu dilden dile yayılıyor.

Akşener’in daha önce de Mansimov’u işyerinde ziyaret ettiğini bilen partililer bu iddiayı oldukça ciddi ve inanılır buluyorlar. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Olgun’un Mansimov’la olan aşırı yakınlığı ve Akşener’in Olgun’a olan güveni de bu iddiayı doğrular nitelikte.

Ancak daha ilginç olan bu talebin, yani Mansimov’la ilgili ricanın medyaya sızış biçimi. Bana gelen bilgilere göre Akşener’in Mansimov için yardım talebinde bulunması Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda rahatsızlık yaratıyor. Ve bu konunun “sır” olarak kalmaması gerektiğini düşünen Cumhurbaşkanı’na yakın bir isim, konuyu iktidara çok yakın bir gazeteciye aktarıyor.

İktidara çok yakın bu gazeteci de bu bilgiyi hızlı yayıyor.

Özellikle de İYİ Partili ya da eski İYİ Partili dostları ile paylaşınca Mansimov için yapılan rica deşifre oluyor."

Editör: Selda Manduz