Rekabet Kurumu, Amazon Türkiye (Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi), Trendyol (DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret AŞ) ve Hepsiburada (D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret AŞ) hakkında soruşturma açtı. Yapılan açıklamada "Bulgular ciddi ve yeterli bulunarak ilgili şirketler hakkında soruşturma açılmasına karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklama şöyle:

"4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ihlal edilip edilmediğinin tespit edilmesi amacıyla D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret AŞ’ye yönelik yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Bazı otomobillere ÖTV indirimi geliyor! Bazı otomobillere ÖTV indirimi geliyor!

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 19.10.2023 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; otomatik fiyatlandırma mekanizması uygulayan D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret AŞ, DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret AŞ ve Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi hakkında soruşturma açılmasına, 23-49/940-M sayı ile karar vermiştir."

Editör: Selda Manduz