Ankara’da suikastla öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin iddianame ve tetikçi Eray Özyağcı’nın kaçırılmasında kullanılan iki aracın Ülkü Ocakları'yla bağlantısı ortaya koyan haberler gündemdeyken ctutuklu sanık Emre Yüksel'e ait yeni görüntüler paylaştı.

Videoda Yüksel'in "Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı’yım" dediği duyuluyor.

Ayşe Ateş, MHP kanadından gelen "Tutuklananların bizimle alakaları yok" açıklamalarına karşın bir video paylaştı ve videoya şu notu düştü:

Devlet Bahçeli, Olcay Kılavuz'u görevden aldı Devlet Bahçeli, Olcay Kılavuz'u görevden aldı

"Bağı var mı, yok mu? İlişkili mi, değil mi? Dilerseniz bir de “Tutuklananların bizimle alakaları yok. Bize iftira atıyorlar, operasyon çekiyorlar, saldırıyorlar!” diyerek bağlarını reddettikleri sanıklardan biri olan EMRE YÜKSEL’in sesinden dinleyelim:

(Kolundan tutan polise)

- Bir dakika! Ben “Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısıyım.

EMRE YÜKSEL KİMDİR?

Kiralık katil Eray Özyağcı’yı bir diğer sanık Tolgahan Demirbaş ile birlikte, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’a tahsisli 06 AT 5021 plakalı araçla kaçırdığı tespit edilen zanlıdır. Videoda da ifade ettiği gibi: Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı’dır.

Burada da devletin polisine, devlete kafa tutuyor. Tıpkı karıştığı bu siyasi cinayette yaptığı gibi.

....

Herkes eteğindeki taşları döksün; imaları, ithamları bir yana bırakıp elindeki bilgi ve belgeleri mahkemeye sunsun. Bir ayağı apaçık Ankara'da olan bu suikastin diğer ayağının nerede olduğunu da bütün kamuoyu öğrensin.

Bu hayattaki hiçbir şey doğruyu söylemekten daha zor, dalkavukluktan daha kolay değildir. - Dostoyevski"

Son olarak İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, tetikçi Eray Özyağcı’nın kaçırılmasında kullanılan iki aracın Ülkü Ocakları'yla bağlantısını ortaya koyan haberler gündemdeyken Dervişoğlu, “Ülkü Ocakları’nın töhmet altında bırakılmaması” gerektiğini savunmuştu.

Editör: Selda Manduz