AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çalışan emekliye ikramiye çalışması yapılması talimatı verdiğini açıkladı.

Halk Tv’nin haberine göre, Ekonomik düzenlemeler içeren 80 maddelik torba yasa teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu.

Çalışmayan emeklilere geçen günlerde 5 bin liralık tek seferlik ikramiye ödemesi gerçekleşti. Bu kez de çalışan emeklilere ikramiye ödenmesi için çalışmalar başladı.

AKP Grup Başkanı Abdullah Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışan emekliye ikramiye çalışması için ilgili bakanlıklara talimat verdiğini açıkladı.

KAPSAMI VE DETAYI SONRA ORTAYA ÇIKACAK

Güler, "Toplumumuz için önemli düzenlemeler içeren 80 maddelik yasa teklifimizi bugün Meclis Başkanlığına sunuyoruz. Teklif uluslararası ekonomiye destek sağlamayı amaçlıyor. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla çalışan emeklilere de 5 bin TL verilmesine ilişkin detaylı bir çalışma var. Kapsamı ve detayları çalışma sonrasında ortaya çıkacak" dedi.

Bazı otomobillere ÖTV indirimi geliyor! Bazı otomobillere ÖTV indirimi geliyor!

TORBA YASADA NELER VAR?

Ekonomik konuların ağırlıklı olacağı torba yasada emekliye 5 bin TL Cumhuriyet ikramiyesi, memur ve emekli maaş zammı, evlilik kredisi, taşerona kadro, konutların turizm amaçlı kiralanması, ev hanımlarına emeklilik ve Aile ve Gençlik Bankası gibi konuların yer alması bekleniyor.

Editör: Selda Manduz