Düzce'de Yörük Köyü'ndeki derenin içinde Şeyda Altaş'ın (29) cesedi bulundu. Altaş'ın akrabaları cenazeyi teslim almadı. Akrabalarla Şeyda Altaş arasında miras yüzünden sorun olduğu belirtildi.

İzmir'de kadın kaynakçılar iş başında İzmir'de kadın kaynakçılar iş başında

Düzce'de Yörük Köyü'nde bahçesine giden bir kişi Kurtsuyu Deresi içinde bir ceset görünce yetkililere haber verdi. Olay yerine jandarma, sağlık, itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde kadının öldüğü tespit edildi. Jandarmanın yaptığı incelemede ise kadının Düzce'nin Gümüşova ilçesine bağlı Çaybükü köyüne kayıtlı Şeyda Altaş (29) olduğu tespit edildi. Cenaze, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Düzce Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

Şeyda Altaş'ın babasının çocukken öldüğü, annesiyle de uzun yıllardır görüşmediği öğrenildi. Bir süre önce evlenip boşandığı öğrenilen Altaş'ın yakın akrabaları ile de aralarındaki miras kavgası sebebiyle görüşmediği belirtildi.

Rudaw’ın haberine göre morga çağrılan Altaş'ın yakınları kimlik tespiti yaptı, ancak cenazeyi teslim almayacaklarını söyledi.

Editör: Selda Manduz