Kara para akladıkları iddiasıyla tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat'ın avukatları Ahmet Gün'ün itirafçı olmasının ardından çiftin avukatlığını Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) kurucusu Hüseyin Kaya üstlendi.

Gerçek Gündem'den Sercan C. Güler'in haberine göre Kaya, şahsi internet sitesinde kendisini ‘serbest avukat, yazar, insan hakları aktivisti’ olarak tanımlarken, Refah Partisi, Fazilet Partisi ve AK Parti’de siyaset yaptığını da biyografisine ekledi.

Kaya’nın adının Adnan Oktar davasının dosyasında da geçtiği ortaya çıktı. 2018’de ele geçirilen ve dava dosyasına giren bir belgede, Kaya’nın ofisindeki bir sohbet esnasında bir Emniyet Müdürünün yanlarına geldiği ve Kaya’nın ofisindeki kişileri ‘Adnan hocanın arkadaşları’ olarak tanıttığı kayıtlara geçti.

Belgede, “Emniyet müdürü bayağı rahat bir şekilde bizimle oturdu sohbet etti” ifadeleri yer aldı.

Adnan Oktar için alınan notlarda, Hüseyin Kaya’nın da Oktar’ı ziyarete gideceği ancak ortadan kaybolduğu belirtilirken, notları alan kişi yeniden avukat Hüseyin Kaya ile konuşacağını yazdı.

Kamu görevlilerinin yeniden yargılandığı Hrant Dink davası ertelendi Kamu görevlilerinin yeniden yargılandığı Hrant Dink davası ertelendi

1-ycok2-m1p6

Editör: Selda Manduz