Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamasıyla geçen kasımda eşi Engin Polat'la birlikte tutuklanan Dilan Polat'ın, psikiyatrik sorunlar yaşadığı gerekçesiyle tahliye talebi reddedildi. Cezaevinde kendisine zarar verdiği belirtilen Polat, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde tedavi görecek.

Polat'ın önceki hafta sinir krizi geçirerek kendisini yaraladığının, vücudunda kesik ve morlukların oluştuğunun belirtilmesi üzerine avukatları tahliye talebinde bulunmuştu. İlk talep reddedilirken, avukatların bir kez daha başvuruda bulunması sonrası, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da Dilan Polat'ın Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesine karar verdi. Marmara Cezaevinde tutuklu olan Dilan Polat Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'nda tahlil yaptırdı.

Savcılık Ogün Samast'ın davasında zaman aşımı istedi Savcılık Ogün Samast'ın davasında zaman aşımı istedi

Adli Tıp Kurumu'nun bugün Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na ulaşan raporda ise Dilan Polat'ın üç ay Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları'nda tedavi görmesine karar verildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nun tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Dilan Polat ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 12 şüpheli, 5 Kasım 2023'te tutuklanmıştı. Altı aydır cezaevinde bulunan Dilan Polat hakkında, Banu Parlak'ın iş yerinin kurşunlanması ve komşularıyla yaşadıkları kavga dahil kara para dışında da bazı soruşturmalar başlatılmıştı.

Editör: Selda Manduz