Diyarbakır'da 31 Mart Yerel Seçimleri'ni yüzde 64 oy oranıyla kazanan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) eşbaşkan adayları Serra Bucak ve Doğan Hatun mazbatalarını Diyarbakır il seçim kurulunda aldı.

Soylu'nun 'tarihi uyuşturucu operasyonu' dediği davada beraat Soylu'nun 'tarihi uyuşturucu operasyonu' dediği davada beraat

Saat 11.00'de mazbatalarını alan eşbaşkanlar Dağkapı Meydanı'nda halkla bir araya gelip Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine gidecek.

Mazbatanın teslim edileceği saatlerde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi etrafında geniş güvenlik önlemleri alındı. Mazbatanın verildiği Diyarbakır il seçim kuruluna DEM Parti Diyarbakır milletvekilleri, DEM Parti, il ve ilçe yöneticileri, ilçe belediye eş başkanları da geldi.

BUCAK: DİYRBAKIR HALKINA LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ

Artı Gerçek'ten Rojhat Abi'nin haberine göre, Serra Bucak, mazbatasını aldıktan sonra ilk açıklamasını Artı Gerçek'e yaptı. "Diyarbakır halkına layık olmaya çalışacağız" diyen Bucak, "Diyarbakır halkı en iyi projeleri yapacak bir yönetime sahip olacak. Mutluyuz" şeklinde konuştu.

Editör: Selda Manduz