TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta liderlik koltuğunda bulunan Amedspor, şampiyonluk mücadelesindeki kritik maçta Kastamonuspor ile karşılaştı.

Kastamonu Spor İl Güvenlik Kurulu'nun verdiği karardan dolayı Amedspor taraftarlarının stada alınmadığı karşılaşmayı Amedspor yönetiminden yaklaşık 40 kişi izleyebildi.

KARŞILAŞMA DEV EKRANLARDAN CANLI İZLENDİ

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) tarafından kazanılan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kent Meydanı ve Park Orman olmak üzere kentin iki farklı noktasında kurduğu led ekranlar ile binlerce futbolsever karşılaşmayı canlı izledi.

AMEDSPOR 77 PUANLA LİDER

Amedspor, karşılaşmanın 2’inci dakikasında Eyüp Oskan’ın ceza sahası dışından vuruşu ile ağlarla buluşan golü ile 1-0 öne geçti. Maçın ilk yarısı 1-0 Amedspor’un üstünlüğü ile tamamlandı. Karşılaşmanın ikinci yarısında başka gol gelmeyince maç, 1-0 olarak tamamlandı ve Amedspor 77 puanla şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Galatasaray'da seçim: Özbek başkanlığı garantiledi, Batum tebrik etti Galatasaray'da seçim: Özbek başkanlığı garantiledi, Batum tebrik etti

GALİBİYET, HALAY VE ZILGITLARLA KUTLANIYOR

Artı Gerçek’ten Rojhat Abi’nin haberine göre, Binlerce futbolsever son düdüğün ardından kentin birçok noktasında coşkuyla kutlamalara başladı. Kentin ana caddelerindeki araçlar da korna çalarak kutlamalara katılırken taraftarlar halay ve zılgıtlarla maç sonucu kutluyor. Ayrıca Diyarbakır'ın Ofis ve Diclekent semtlerinde havai fişeklerin renkli gösterisi, galibiyetin kutlamalarına eşlik ederken sokaklarda toplanan taraftarlar, zafer şarkıları söyleyerek takımlarını kutladılar.

Editör: Selda Manduz