İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde ölümlü kazaya karıştıktan sonra oğluyla yurtdışına kaçan ve geçtiğimiz günlerde ABD'de yakalanan Eylem Tok ile oğlu Timur Cihantimur, hakim karşısına çıkacak.

Boston'daki John Joseph Moakley ABD Adalet Sarayı'nda yapılacak duruşmada, ikilinin Türkiye'ye iade edilene kadarki süreçte tutuklu kalıp kalmayacaklarına karar verilecek. ABD Sulh Hakimi Donald Cabell, savcının Tok ve oğlunun kaçma şüphesi bulunduğunu belirtmesi üzerine tutuklama kararı vermişti.

Duruşmanın, bugün TSİ 18.00'de başlaması bekleniyor.

Eyüpsultan'da, 1 Mart tarihinde yazar Eylem Tok'un 17 yaşındaki oğlu Timur Cihantimur ehliyetsiz kullandığı araçla seyir halindeyken ATV türü motosiklete çarpmış, kaza sonucu 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmişti. Dört kişinin de yaralandığı olayın ardından Tok, oğlunu yurtdışına kaçırmıştı.

Urfa'da aileye polis şiddeti: Coplarla saldırdılar, biber gazı sıktılar Urfa'da aileye polis şiddeti: Coplarla saldırdılar, biber gazı sıktılar

Timur Cihantimur ile annesi Eylem Tok 14 Haziran'da ABD'de yakalanıp tutuklanmıştı. İkilinin, yıllık ücreti 46 bin dolar olan bir özel okulu gezmek üzereyken yakalandığı belirtilmişti.

Editör: Selda Manduz