Gazeteci Sadık Topaloğlu'nun gözaltı süresi uzatıldı Gazeteci Sadık Topaloğlu'nun gözaltı süresi uzatıldı

Gazeteci Tolga Şardan'ın sansür yasası kapsamında tutuklanmasına tepkiler büyürken Şardan ile ilgili bir gelişme yaşandı.

Kısa Dalga'dan Esra Tokat'ın haberine göre, Tolga Şardan’ın ailesine ve avukatlarına herhangi bir bilgi verilmeden Ankara'da kaldığı Sincan 1 Nolu F Tipi Cezaevi'nden İstanbul’a sevk edildiği öğrenildi.

Şardan'ın sevk haberi şans eseri öğrenildi. Bir avukatın ziyaret etmeye gittiği Sincan 1 Nolu F Tipi Cezaevi'nde Şardan'ın İstanbul'a sevk edildiği bilgisi verildi.

'ÇIKINCA YAZMAYA DEVAM EDECEĞİM'

Öğle saatlerinde avukatları aracılığıyla mesaj gönderen Şardan, tutuklanmasıyla ilgili düşüncelerini şöyle aktarmıştı:

"Hırsımdan ağladım. Üzüldüğümden değil. Bunun bir siyasi meseleye dönüşmesini de istemiyorum. Bu ülkenin sorunu. Bu bir gazetecilik meselesi. Şardan'ın şahsi mesele değil. Ben çıkınca yazmaya devam edeceğim tabiki. Yazdığımın doğruluğuna da güveniyorum. Ben sadece gazeteciliğin gereğini yaptım. Yine olsa yine yaparım. Bu tutuklamanın Cumhurbaşkanının talimatıyla olduğunu da düşünmüyorum. Bu başsavcının kişisel hırsı nedeniyle yaptığı bir tutuklamadır. İçişleri Bakanlığınca bir temizlik operasyonu başladı bunun yargı ayağının da mutlaka olması gerekiyor. Ali Yerlikaya operasyonlara başladı güvenliği sağlamak için, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de 'artık gri listedeyiz ülkenin istikrarının sağlanması gerekiyor' diye düğmeye bastı. Bu sebeple ne olursa olsun bunların devamının geleceğine inanıyorum."

Editör: Selda Manduz