İsrail'in Gazze'de öldürdüğü Filistinlilerin sayısı 37 bini geçti. Ateşkesi reddeden İsrail'in, dünkü rehine operasyonunda öldürdüğü Filistinlilerin sayısı 274'e yükseldi.

Alman meclisine Kavala ve Demirtaş tavsiyesi: Türkiye'ye karşı sertleşin Alman meclisine Kavala ve Demirtaş tavsiyesi: Türkiye'ye karşı sertleşin

En yakın müttefiki ABD dahil dünyadan gelen ateşkes-rehine takası baskısını reddeden İsrail'in, dün Gazze'deki Nuseyrat mülteci kampında ağır bombardıman eşliğinde gerçekleştirdiği rehine operasyonunda öldürülen Filistinlilerin sayısı yükseliyor.

Gazze'deki sağlık bakanlığı, İsrail'in dün düzenlediği saldırıda 274 Filistinlinin öldürüldüğünü açıkladı. Buna göre, saldırıda 698 kişi de yaralandı.

Açıklamaya göre, 7 Ekim'den beri öldürülen Filistinlilerin sayısı da 37 bin eşiğini aştı. Toplamda 37 bin 84 Filistinlinin öldürüldüğü, 84 bin 494 Filistinlinin de yaralandığı belirtildi.

İsrail ordusu dün, kara operasyonuyla üçü erkek biri kadın dört rehineyi sağ salim kurtardığını duyurmuştu. Ancak bu operasyona "hava desteği" adı altında yapılan bombardıman, savaşın başından beri yaşanan en büyük katliamlardan birine yol açmıştı.

Editör: Selda Manduz