Kanal D’nin reyting rekortmeni dizisi "İnci Taneleri"nde Dilber karakterine hayat veren Hazar Ergüçlü, moda dergisi Elle'in nisan sayısına konuk oldu.

Kariyerine ve oyunculuk deneyimlerine dair önemli açıklamalar yapan Ergüçlü, Altın Palmiye ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceyla'la 'Ahlat Ağacı' filminde birlikte çalışma tecrübesini de anlattı.

Gözaltına alınmıştı: Kalben'den açıklama geldi Gözaltına alınmıştı: Kalben'den açıklama geldi

Ergüçlü, “Dilber’in hikâyesini okuduğunda neler hissettin?” sorusuna, "Dilber, gel gitleri olan, duygularıyla hareket eden, düşündüğünü söyleyen, hesapsız bir karakter. Fark yaratacağını senaryoyu okuduğumda hissetmiştim. Öyle de oldu. ‘İnci Taneleri’nin senaryosu o kadar iyi ki her şey açık ve net. Gerçek hayat gibi. Yılmaz Erdoğan’la çalışmak da ayrı bir motivasyondu benim için" yanıtını verdi.

'MUTLULUKTAN ÇILDIRMIŞTIM'

Oyunculuk için hâlâ bedeller ödediğini ifade eden Ergüçlü, Nuri Bilge Ceylan’ın “Ahlat Ağacı” filminde rol aldığı dönemi “Mutluluktan çıldırmıştım. 4 günlük bir üniversite eğitimi gibiydi. O 4 günün sonunda gerçekten değişmiştim” sözleriyle anlattı.

Ergüçlü, canlandırdığı karakterlerle kurduğu ilişkiye dair, “Her tür insan hikâyesi beni çekiyor. Ama tabii karakter ne kadar belayla uğraşıyorsa, problemliyse o kadar cazip hale geliyor oyuncu için” dedi. Bu ifade, Ergüçlü’nün karakter seçimindeki önceliklerini ve oyunculuk anlayışını yansıtıyor" dedi.

Editör: Selda Manduz