Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Kadın Meclisi, “Vazgeçmiyoruz Her Yerdeyiz” şiarıyla 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne ilişkin eylem ve etkinlik takvimini netleştirdi.

HEDEP Kadın Meclisi, bölgede Tevgera Jinen Azad’ın (TJA), Türkiye’de ise kadın örgütlerinin eylemlerine de dahil olacak.

İsmail Saymaz'dan iki bakanın daha görevden alınacağı iddiası İsmail Saymaz'dan iki bakanın daha görevden alınacağı iddiası

JINNEWS’in haberine göre HEDEP Kadın Meclisi, 25 Kasım’ın startını ise 20 Kasım günü Kobanê Davası’nın görüldüğü Sincan Cezaevi önünde verecek.

Verilecek start ile HEDEP Kadın Meclisi, Kobanê Davası’nda yargılanan kadınların yanında olduklarının da mesajını vermeyi planlıyor. 25 Kasım için HEDEP Kadın Parlamento Grubu da kadınlara ayrılacak. 

HEDEP Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Cumartesi Anneleri’nin eylemine katılacak. Ayrıca, Tülay, 6 Şubat Maraş depreminde yıkımın en fazla yaşandığı Hatay’da depremzede kadınlarla da bir araya gelecek.

Editör: Selda Manduz