Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi'nin (DEM Parti) İstanbul'daki yöneticilerine sabah saatlerinde operasyon düzenlendi ve onlarca kişi gözaltına alındı.

DEM Parti'nin resmi sosyal medya hesabından yapılan bilgilendirmeye göre, partinin Parti Meclisi (PM), il, ilçe yöneticileri ve üyeleri dahil toplam 21 kişi gözaltına alındı. 25 adrese düzenlenen operasyonlar için toplam 25 kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

'AKP-MHP İKTİDARINA KAYBETTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ!'

DEM Parti, gözaltı işlemlerine tepki gösterdi ve "Siyasi kırım operasyonlarıyla diz çöktürmek isteyen iktidar karşısında mücadeleyi büyütmeye, AKP-MHP iktidarına kaybettirmeye devam edeceğiz!" ifadelerine yer verdi.

İZMİR'DE DE DEM PARTİ'YE OPERASYON

MA'nın aktardığına göre, İzmir'de de aynı gerekçe ile 19 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı ve bu sabah saatlerinde haklarında yakalama kararı bulunanların adreslerine baskın yapıldı. Ev baskınlarında 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınalar arasında Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), Türkiye İşçi Partisi (TİP), Sosyalist Mücadele İnisiyatifi, Yeni Demokrat Gençlik, Halkevleri üyelerinin bulunduğu öğrenildi.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'nde tutulan bazı isimler şunlar:

Sinan Ateş'in arkadaşı Ömer Zengin saldırıya uğradı! Sinan Ateş'in arkadaşı Ömer Zengin saldırıya uğradı!

"Erkan Gökber, Tuğçe Kızıldemir, Mehmet Kasar, Emine Akbaba, Berfin Büyükertaş, Arda Duvarcı, Azat Kunur, Elif Yerlikaya, Muhammet Arda Bulgan, Nilüfer Yıldız, Samet Sağnıç, Serdar Aktürk, Sezgin Zevkibol, Sude Timagur."

ANTALYA VE VAN'DA DA GÖZALTILAR VAR

Antalya'da da sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında aralarında DEM Parti Döşemealtı İlçe Eşbaşkanı Fehmi Karakuş, Ahmet Refik Akarca ve Derya Polat gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar il emniyetine götürüldüğü öğrenildi.

Bitlis Cumhuriyet Savcılığı’nın başlattığı bir soruşturma kapsamında Van'da yapılan ev baskınında Şerenaz Gezici gözaltına alındı.

Editör: Selda Manduz