Eleştiri okları başta Genel Başkan Meral Akşener olmak üzere, kurmaylara da çevrildi. Akşener’in seçimli genel kurula gideceklerini açıklamasının ardından, ilk rakibi de belli oldu.

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Günay Kodazgenel başkanlık için aday olduğunu duyurdu.

Yerel seçimlere ‘hür ve müstakil’ girme kararı alan ve ardından üst düzey istifaların yaşandığı İYİ Parti‘de tartışmalar yeniden alevlenmişti.

Yerel seçim sonuçlarının ardından istediği sonucu elde edemeyen İYİ Parti'de Meral Akşener'e yönelik istifa çağrıları gelmişti. İstifa sesleri yükselirken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener olağanüstü kurultay kararı almıştı.

Başarısız sonuçlarla ilgili tartışmalar sürerken İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Günay Kodaz, sosyal medyadan genel başkanlık için aday olduğunu açıkladı.

'İYİ PARTİ GENEL BAŞKANLIĞINA ADAYIM'

Kodaz'ın adaylığını duyurduğu açıklaması şöyle:

"İYİ Partimizin olağanüstü kurultay kararı aldığını Sn. Akşener ilan etmiştir. Yapılacağı açıklanan olağanüstü kurultayımızda İYİ Parti genel başkanlığına aday olduğumu kamuoyu ile saygıyla paylaşırım."

KODAZ, İSTİFA ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Kodaz, yerel seçimler sonrası İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e ve parti yöneticilerine istifa çağrısı yapmış, İYİ Parti'nin olağanüstü kongreye gitmesi gerektiğini söylemişti.

Kılıçdaroğlu'nun "Hançerlendim" sözlerine Imamoğlu'ndan yanıt Kılıçdaroğlu'nun "Hançerlendim" sözlerine Imamoğlu'ndan yanıt

SEÇİMİN ARDINDAN PEŞ PEŞE İSTİFALAR

Seçimlerin ardından İYİ Parti’de ilk istifa Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bilge Yılmaz’dan geldi. Yılmaz, istifasını açıklarken, Akşener’i de istifaya davet etmişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu ve İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı Burak Akburak da dün görevlerini bıraktı.

Editör: Selda Manduz