Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Gazze Şeridi'ndeki benzeri görülmemiş çocuk katliamına ilişkin son açıklamalarını kınadı.

Maduro, "Maduro ve Daha Fazlasıyla" başlıklı haftalık programında, İsrail'in,Filistinlilere karşı işlediği suçların "milyonlarca Yahudinin Almanya'daki Nazi toplama kamplarında yok edildiği Holokost'u geride bıraktığını" belirtti.

İsrail, Hamas komutanı Deyf'i hedef alarak Filistinli sivillerin çadırlarını vurdu İsrail, Hamas komutanı Deyf'i hedef alarak Filistinli sivillerin çadırlarını vurdu

"Nazi dönemi" ile paralellikler kuran Maduro, küresel hakimiyet arayışındaki yeni aşırı sağın yeniden dirilişine karşı dikkatli olunması çağrısında bulundu. "Tel Aviv" de, dünya çapında yükselen aşırı sağa karşı gerçek insani değerleri savunmaya hazırlık çağrısında bulunarak ırkçı bir Nazi aşırı sağ olduğunu iddia etti.

Maduro, dünyanın dört bir yanındaki insanları sokaklara çıkmaya ve Gazze'de derhal ateşkes sağlanması için baskı yapmaya çağırarak, faillerin adalet yoluyla cezalandırılmasını savundu.

Editör: Selda Manduz