Mal varlığına el konulan fenomen Selin Ciğerci, yaşadıklarını gözyaşları ile anlattı.

Ciğerci, “Annemin emekli maaşına kadar her şey kapalı” dedi.

Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutuklanmasının ardından fenomenler hakkında başlatılan soruşturma kapsamında mal varlıklarına el konulan Selin Ciğerci, yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.

Ciğerci’nin açıklaması şu şekilde:

1 Mayıs tutuklusu 6 kişi bugün serbest bırakıldı 1 Mayıs tutuklusu 6 kişi bugün serbest bırakıldı

"Şu an mesela ben böyle bir story (hikaye) attım diye arkadaşlarım bana ‘İhtiyacın var mı, herhangi bir şey…’ O kadar kötü oldum ki. Şubat başı geliyor yani… Bir an önce sonuçlansın. Başka hiçbir şey istemem. Kendimi zor tuttum. Ben de sizler gibi izledim, diğer fenomenler atanlar, ağlayanlar, bağıranlar. Onları izlerken ben de evde ağladım. Bakın bu kadar net söylüyorum. Konuş dedim içimden. Ya evet belki onlar da yaptığımı yapmadığımı bilmiyorum. Kim ne yaptı, ne etti gerçekten bilmiyorum ama ben kendimi biliyorum. Çok yoruldum. Yani maaşlar… Her şeyim kapalı olduğu için… Annemin emekli maaşına kadar kapalı. Lütfen bir an önce sonuçlansın. Bir suçum varsa, bir şey yapmışsam yaşamak istiyorum. Yapmadıysam da bir an önce bitmesini istiyorum ki ben kendimi biliyorum. Ağız tadıyla çalışmak istiyorum. Çalışmaya başladığım günden beri tam 60 milyon TL vergi ödedim 2023 de bunun için de dahil, vergi rekortmeni oldum; ailem ve ben nasıl gururlandık."

“Lütfen yalvarırım. Başka çarem kalmadı. Nasıl dönecek bu kayyumun... Kayyum da yok benim şirketimde, 3 tanecik şirketim var zaten. Kozmetik, Centerlar, bir de reklam aldığım matineler. Onu bile yapmıyorum, istemiyorum onları. Lütfen açılsın. Ağız tadıyla çalışmak istiyorum. Lütfen, yalvarırım. Gerçekten çalışmak istiyorum. Hiç kimse, hiç, ne öyle bir arkadaşım, öyle bir çevrem var. Ben para aklamaya değil, ben para kazanmayı biliyorum. Bakın ne güzel bir laf ettim tamam mı? Lütfen o yapmıştır diyenler.

Twitter'da okuduklarım. Eski eşim Gökhan Akçura için de Tuzlaspor olayı falan böyle söylendi. O zamanlar o 21 yaşındaydı, onda da takipsizlik kararı alındı. Tuzlaspor olayında futboluyla alakalı oradan benim güzellik salonundan para alınıyormuş falan diye konuşulmuştu. Her neyse konuştular, herkes konuştu. Herkes iyi olsun, mutlu olsun gerçekten. Ama kim bana bunu yaşadıysa karmasını yaşasın. Başka hiçbir şey istemiyorum. Karmasını yaşasın. Ben de size veya bir başkasını kime ne yaptıysam karmasını yaşayayım, iyi veya kötü, hatta iyiyse aynısı, kötüyse bin katını istiyorum. Kimseye hiçbir şey yapmıyorum. Hiç, hiç. Zaten şu kadarcık bir çevrem var, sizlerle büyüyor.”

“En çok kanıma dokunan şeyi söylemek istiyorum. Bu süreçte iken beni facetime’dan mesela arkadaşlarım arıyor, herhangi bir yerden arıyor. Benim telefonum da önceden de yıllardır telefon numaram aynı. Bekar zamanımda hep aynıydı. Hiçbir şey değişmedi, hep aynıydı mesajları. Mesajları sildin dediler telefonumdan, yok ki böyle bir mesajım yok ki. Dedikodu ya da iş. Hani soruşturma başladığında yurtdışı yasağı gelecek tabi biliyoruz, o şeyden sonra, git Amerika'ya dediler, niye kaçıyorum, ne yaptım? Kafa gerçekten gitti Lütfen bakin gerçekten gitti kafam inanın sağlıklı bir beynim hiç kalmadı. İyi aksamlar diliyorum. Ben yarın tekrardan işimde olacağım.”

Editör: Selda Manduz